فوری و مهم/ بازگشت صدها میلیون تومان سرمایه به حساب شهرداری سقز

 

پس از بررسی ها و ارائه گزارش توسط سازمان بازرسی و نهادهای امنیتی و متعاقب آن پیگیری شورای شهر و شهرداری فعلی سقز، صدها میلیون تومان در یکی از پرونده های مشکل دار به بیت المال (حساب شهرداری) بازگشت.

براساس اعلام سردار دوغی رئیس شورای شهر سقز، این مورد مربوط به سوجریان و اضافه پرداخت به یکی از پیمانکارها به مبلغ تقریبی ۶۵۰ میلیون تومان بوده که وی در قدم اول با مراجعه به شهرداری قریب ۴۰۰ میلیون تومان اضافه وصولی خود را از طریق تهاتر به حساب عودت داده است.

به گزارش ده نگی شار متن کامل گزارش رئیس شورای شهر سقز در رابطه با این پرونده، به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی

در آخرین روزهای سال ۹۶ قریب به چهارصد میلیون تومان از اضافه پرداختی های دوره ی قبل به پیمانکاران به حساب شهرداری برگشت.

بررسی عملکرد سالهای ۹۳ تا ۹۵ شهرداری سقز توسط سازمان بازرسی، گویا باعث مفتوح شدن پرونده هایی در محاکم قضایی شده است. سازمان مزبور در یکی از این پرونده ها، استیفای حقوق تضییع شده شهرداری به مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان ناشی از سوء جریان و تقلب و تدلیس در معامله را خواستار شده بود که همزمان با به جریان افتادن پرونده ی آن در مراجع قضائی، فل فول پیمانکار مربوطه در آخرین روزهای سال ۹۶ با مراجعه ی به شهرداری قریب به ۴۰۰ میلیون تومان اضافه وصولی خود را از طریق تهاتر به حساب شهرداری عودت داده است.

دلیل این حساب و کتاب اشتباه و پرداخت اضافه به پیمانکار هرچه که باشد! عمل به وظیفه ی سازمان بازرسی، حساسیت و پیگیری نهادهای امنیتی شهرستان، همکاران شورای شهر سقز، شهردار محترم و عوامل عمرانی و مالی برای استیفای این حقوق قابل ارج است.

صد البته پیگیری سایر موارد تا وصول نتیجه نیز خواسته بحق شهروندان است که صاحبان این حقوق بحساب می آیند.
می طلبد منبعد با حساسیت و وسواس بیشتر عمل شده و راه بر تکرار اینچنین مواردی سد شود.

والسلام و علی من اتبع الهدی
سردار دوغی، رئیس شورای شهر سقز

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی