۲۶و نیم کیلومتر بزرگراه در شهرستان سقز با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

قطعه کنار گذر سقز به طول ۱۱ و نیم کیلومتر و اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال و قطعه ۲ بزرگراه میاندوآب کرمانشاه به طول ۱۵ کیلومتر و اعتبار ۲۰۰ میلیارد با حضور معاون وزیر راه و مسئولین استانی و شهرستانی امروز افتتاح شد.

ده نگی شار:

فرماندار سقز در آیین بهره برداری از کنار گذر سقز اتمام این طرح را از آرزوهای دیرین مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: مردم روستاهای آدینان، قیلسون، بدرآباد، عصرآباد و کهریزه که در مسیر قطعه ۲ بزرگراه میاندوآب -کرمانشاه قرار دارند به دلیل جلوگیری از تصادفات درخواست اجرای دوربرگردان دارند.

علی اکبر ورمقانی افزود: با توجه به اینکه زیر سازی باند ۲ کنارگذر هم اجرا شده خواستار تسریع در بهره برداری از این باند شد.

نماینده مردم شهرستان های سقز وبانه در مجلس شورای اسلامی هم از اقدمات دولت در حوزه راه سازی تشکر و عنوان کرد:آسفالت راه روستایی نسبت به پنج سال پیش در شهرستان سقز ۵۰ درصد پیشرفت داشته است.

محسن بیگلری خواستار تسریع در اتمام آسفالت جاده سقز مریوان، واگذاری جاده بوکان – سقز به عنوان بخشی از بزرگراه میاندآب – کرمانشاه به  پیمان سپاری ، ایجاد تقاطع های غیر هم سطح در ورودی های کنار گذر سقز، رفع مشکلات زمین فرودگاه وتلاش برای ایجاد زیرساخت های طرح مسکن مهر شد.

معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی هم با بیان اینکه، سقز و سروآباد از لحاظ آسفالت راه روستایی از میانگین استانی و کشوری پایین تر هستند، گفت: توجه به آسفالت راه های روستایی در کردستان از برنامه های اصلی این معاونت است.

سید حسین میر شفیع، با بیان اینکه پیمانکاران کردستانی بسیار جدی از لحاظ آسفالت راه روستایی اقدام کرده اند، افزود: تسریع در پرداخت مطالبات پیمانکاران در دستور کار است.

علیرضا محفوظی، معاون حقوقی وزارت راه وشهرسازی هم از تلاش پیمانکاران استان کردستان و شهرستان سقز تشکر کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی