گرامیداشت آیین روز جهانی معلولین با شکوه هر چه تمامتر در سقز

ادارات آموزش و پرورش و بهزیستی طی مراسمی روز جهانی معلولین را جشن گرفتند.
به گزارش ده نگی شار :
۱۳ آذر ماه روز جهانی معلولین نامگذاری شده و همزمان با سراسر کشور برنامه هایی با مشارکت ارگانها و معلولین برگزار میشود.
در سقز نیز این روز با همت ۲ اداره توانمند و جمع انبوهی از دوستداران امور خیریه و نیکوکاری در کنار عزیزان معلول جنگی شاد در سالن شهید بهشتی برگذار شد .
محمد برومند رییس اداره آموزش و پرورش سقز گفت :
بدون شک توانمندی معلولین قابل لمس بوده و قابل وصف نیست اما برای اثبات این امر خواسته ایم تا خودشان با برپایی چنین برنامه هایی صحت این موضوع را به مردم ثابت نمایند و این افکار نادرست را در بین مردم از بین ببریم که معلولین جامعه ما امروزه توانایی های چشمگیری را داشته اند .
وی افزود : این مراسم هر ساله از شکوه خاصی برخوردار است و امسال نیز  با همکاری آموزش و پرورش ، بهزیستی ، هنرستان حرفه ای شهید بهشتی و بوستان ۱ و ۲ توانستیم در محفلی گرم مراسمی را در شان این عزیزان اجرا نماییم.

رحمان حکیمی رییس اداره بهزیستی سقز چنین اظهار نمود :
۵ مدرسه استثنایی و ۸ مرکز آموزشی،مراقبتی،توانبخشی وحرفه آموزی شهر در مراسم امسال شرکت نموده و به اجرای برنامه هایی همچون سرود ،نمایش و موسیقی سنتی پرداختند.
حکیمی اظهار داشت : توان معلولین ما در حدی بود که ۹۰ درصد برنامه ها به واسطه خودشان بر پا گردید و این حکمت بزرگی است .
وی افزود : تا فرصت باقیست این معلولین را در سن خودشان مورد حمایت قرار دهیم چه بسا در آینده ای نه چندان دور زمان از دست خواهد رفت و جای هیچ لطفی باقی نخواهد ماند .
حکیمی گفت : پیامد اصلی ما در برگزاری این مراسمات رسیدن به خود باوری معلولین در توان و انجام هر گونه فعالیت می باشد و شکر خدا این فرهنگ سازی را در جامعه بر پا کرده ایم تا ذهنیت مردم در مورد معلول تغییر کرده باشد و معلول را به عنوان فردی ناتوان در جامعه نبینند .
در پایان حکیمی با پیامی طلایی به بحث خود خاتمه داد :
انتقال از حمایت محیطی به حمایت شخصی

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی