راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) در سقز

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري سقز خبر داد؛
راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند) در سقز

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري سقز از راه اندازي سامانه سپند به منظور پایش ناوگان دانش‌آموزی در سقز خبر داد.

لقمان شيخ عزيزي گفت: سامانه سپند به منظور پایش ناوگان دانش‌آموزی در سقز راه اندازي شده است كه ثبت‌نام متقاضیان سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۸_۹۷ در این سامانه ضرورت دارد.

وي بيان داشت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل جدید آئین‌نامه اجرایی ایاب و ذهاب دانش‌آموزان از سوی وزارت کشور و تأکید بر استفاده سامانه‌های نوین در این حوزه و با توجه به اینکه متولی اصلی امر حمل و نقل دانش‌آموزان سازمان‌های تاکسیرانی در سراسر کشور شناخته شده‌اند، متقاضیان برای انجام این امر باید در سایت سامانه ثبت‌نام کرده و جهت انجام مراحـل بعدی  واحد تاكسيراني شهرداري سقز مراجعه کنند.

شيخ عزيزي از تمامي رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومي اعم از تاكسي هاي گردشي، خطي، آژانس هاي تاكسي تلفني آقايان و بانوان و همچنين شركت هاي مجاز حمل و نقل درخواست نمود تا تاريخ ۲۵/ ۶/ ۹۷ جهت ثبت نام و شركت در طرح پايش ناوگان دانش آموزي(سپند) به آدرس irtusepand.ir اقدام نمايند.

وی افزود: ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات حمل و نقل دانش‌آموزان، اجرایی شدن قوانین و مقررات مربوطه، افزایش و بهبود کیفیت خدمات برای افزایش امنیت و ایمنی دانش‌آموزان به همراه خدمات مطلوبتر برای ایجاد حس آسودگی خاطر نسبی والدین، هویت‌سازی و متمایز کردن ناوگان حمل و نقل دانش‌آموزان، خدمات نرم‌افزار مبتنی بر تلفن همراه برای استفاده از خدمات نرم‌افزاری رصد و پایش سفر دانش‌آموزی از جمله ویژگی‌های این سامانه است.

معاون حمل و نقل شهرداري سقز اذعان داشت: در سامانه سپند رانندگان می‌توانند مسیر‌ها و محل‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند و خانواده‌ها هم با نصب نرم افزار در تلفن همراه خود می‌توانند از ساعت رفت و برگشت فرزند خود اطلاع یابند که این امر موجب اطمینان خاطر خانواده‌ها از رفت و آمد فرزندانشان می‌شود.

شيخ عزيزي خاطرنشان ساخت: خانواده‌ها مي توانند، سرویس مدارس فرزندان خود را تحت نظارت واحدتاکسیرانی پیگیری کنند تا از هرگونه حوادث جانی، مالی و اخلاقی پیشگیری شود.

شایان ذکر است، اولیای دانش آموزان نیز می توانند در قسمت ثبت نام اولیا در سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند)اطلاعات خود را ثبت نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی