دفن زباله های جایگاه سقز با تاخیر انجام می شود

رئیس حفاظت محیط زیست سقز گفت: تاخیر در دفن زباله در زیر خاک در جایگاه پسماند شهر سقز موجب پخش زباله ها در طبیعت و ایجاد مشکلات بهداشتی و زیست محیطی ی برای اهالی روستاهای اطراف می شود.

بهزاد شریفی اظهار داشت: شهرداری تعهداتی در رابطه با این جایگاه داده که بسیاری از آنها انجام شده اما این جایگاه هنوز فنس کشی نشده و دفن زباله ها در آن نیز با تاخیر صورت می گیرد.

وی افزود: به صورت معمول و با توجه به حجم ورودی زباله ها باید هفته ای ۲ تا سه بار زباله ها زیر خاک دفن شوند اما در این جایگاه، ۲۰ روز تا یک ماه گاهی این کار طول می کد که بیشتر به دلیل کمبود خاک در منطقه است.

رئیس حفاظت محیط زیست سقز تاکید کرد: زیر سازی لازم برای وارد نشدن شیرابه های زباله ها به سفره ها و آب های زیرزمینی انجام شده است.

شریفی یادآور شد: ۲ سال پیش جایگاه بدرآباد مشکلات زیادی ایجاد کرده و مکان آن طبق ضوابط زیست محیطی نبود ولی پس از چند سال مکان یابی و ارزیابی های زیست محیطی، جایگاه کنونی (تاوه قران) برای دفن زباله های این شهر در نظر گرفته و ایجاد شد.
وی اضافه کرد: طبق آماری که شهرداری سقز ارائه کرده روزانه ۱۷۰ تُن پسماند به این جایگاه وارد می شود که با توجه به جمعیت شهری میانگین تولید زباله برای هر نفر ۹۰۰ گرم است./ایرنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی