پارک مولوی (شهر) سقز در آستانه بروز حادثه

سقوط درختان پارک مولوی خبر از بروز حادثه در روزهای آتی را می دهد.

به گزارش ده نگی شار :

پارک مولوی کورد ( پارک شهر) یکی از پارکهای قدیمی سقز و حتی استان به شمار میرود. این پارک در سال ۱۳۴۴ توسط شخصی به نام نوری احداث گردید.در احداث اولیه پارک هیچ یک از ویژگیهای فنی و معماری و کاربریهای مختلف به صورت کامل رعایت نشده و در اول به صورت یک پارک جنگلی احداث و طراحی گردید .

قدمت درختان این فضای زیبا به بیش از ۵۰ سال میرسد که هرساله تعدادی از این درختان که اکثرا صنوبر هستند دچار آفت زدگی شده و بخشی یا کل درخت خشک می شود و بدلیل اینکه این محل در بستر رودخانه قرار داشته و دارای بافتی شنی است هر لحظه ممکن است با وزش بادی شدید شکسته و سقوط کند .

در چند سال گذشته شهرداری سقز با ارائه خدمات فراوان به این محل ، پارک را از حالت پارک جنگلی خارج و با افزایش مساحت پارک ، درختکاری و چمنکاری رونق خوبی به پارک بخشیده است که به جرات می توان گفت هم اکنون پارک مولوی سقز جزو بهترین پارکهای سطح استان و حتی منطقه نیز می باشد که حضور شهروندان و مسافران در این مکان گواه بر صحت موضوع است.

در حال حاضر پارک مولوی پذیرای خیل عظیمی از همشهریان در این مکان سیاحتی است که باید از هر لحاظ امنیت جانی و مالی افراد بخوبی تامین شود.

از چند روز گذشته و وزش نسیم که در دقایقی سرعت آن افزایش می یابد تاکنون چندین شاخه و حتی تنه درخت سقوط که در آخرین مورد سقوط تنه ۳ متری در محلی که اگر شب پنجشنبه و جمعه رخ می داد به جرات میتوان گفت باعث مرگ و مصدومیت چندین نفر میشد .

طبق بررسی های صورت گرفته توسط ده نگی شار بخش زیادی از درختان پارک در قسمتهای بالایی دچار خشکیدگی شده اند و احتمال سقوط و بروز حادثه دور از ذهن نیست که انتظار میرود شهرداری سقز همانند گذشته که توجه ویژه ای به پارک مولوی دارد نسبت با اقدام عاجل نسبت به رفع مشکل اقدام تا مشکلی برای شهروندان بوجود نیاید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی