اخبار کوتاه….

اخبار کوتاه….

با آغاز کرونا در سقز و تصمیمات ستاد کرونا مبنی بر بستن و خاموش کردن چراغهای پارک شهر سقز ، شبهاتی در خصوص اجاره بهای بوفه های داخل پارک وجود داشت که در تماس خبرنگار ده نگی شار با فرماندار سقز و اطلاع از نحوه محاسبه اجاره بها اعلام گردید که طبق تصمیم این ستاد مقرر گردید اجاره بهای بوفه ها در اردیبهشت ،خرداد و تیرماه بدلیل تعطیلی و خاموشی روشنایی پارک ، رایگان محاسبه خواهد شد اما طبق اعلام شهرداری به بوفه داران اجاره ۳ ماه مذکور بصورت ۵۰ درصد تخفیف محاسبه گردیده است و این امر نیز به تایید کمیته تطبیق رسیده است.

نبود پیمانکار نصب و راه اندازی علمک گاز در ۲ ماه اخیر شهروندان را دچار سردرگمی کرده که طی تماس ده نگی شار با رئیس اداره گاز این شهر اعلام گردید که در روزهای آتی این مشکل مرتفع خواهد شد.

عدم پرداخت حق بیمه ، کارگران شهرداری را در استفاده از دفترچه بیمه خود دچار مشکل کرده است . همچنین در ارتباط چند نفر از پرسنل شهرداری با ده نگی شار از عدم پرداخت ۲ ماه حقوق خود در شرایط فلج کننده اقتصادی کنونی گلایه کردند.

مشکل جمع آوری زباله سطح شهر بدلیل کاهش نیروی واحد تنظیف در ماههای اخیر که بدلیل بازنشستگی و … صورت گرفته کماکان ادامه دارد که میطلبد فکری به حال شرایط موجود کرد . در حال حاضر فشار جسمی و روحی ناشی از کمبود نیرو بر دوش تعداد کمی از پرسنل شریف این واحد قرار گرفته است و طبق بررسی ها در طول شبانه روز بطور میانگین هر نفر بین ۳۰ تا ۴۵ کیلومتر پیاده روی و حدود ۲ تا ۴ تُن زباله را بارگیری می کنند که در صورت ادامه این وضعیت قطعا مشکلات جسمی زیادی گریبانگیر این عزیزان خواهد شد.

عدم نظارت کافی واحد حمل و نقل خصوصا تاکسیرانی بر فروش امتیاز آژانس های تاکسی تلفنی قیمت امتیاز تاکسیها را بشدت افزایش داده که بطور مثال در چند روز اخیر امتیاز  آژانس های تلفنی به بیش از ۵۰ میلیون رسیده است که در صورت خریداری توسط هر فرد با قیمت خودرو به مبلغی حدود ۱۲۰ تا ۱۷۰ میلیون خواهد رسید .

روز معاون مبارک! روز کارمند امسال تمام شد اما انتخاب تمامی معاونتها و همچنین سرپرستان واحدهای مهم در شهرداری بعنوان کارمند نمونه!!! حاشیه ها و در عین حال گلایه های زیادی را بدنبال داشته است. معاون های چند ماهه ای که قطعا با تلاش مجموعه خود نمونه شدند. پیشنهاد میشود زین پس انتخابها متناسب با مناسبتها بوده و دوستی ها نیز در انتخابهایتان تاثیری نداشته باشد.

میکروسکوپ چشمی که در ماه گذشته بر اثر خطای انسانی در بیمارستان شفا سقز دچار مشکل شده بود پس از تعمیر مجددا آغاز به کار نموده و تا کنون نیز بیش از ۵ عمل جراحی موفق به انجام رسیده است.

ده نگی شار(۹۹/۰۶/۰۴)

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی