آخرین وضعیت بکارگیری نیرو در بیمارستان شفا / عدم بومی گزینی مشکل اصلی شفا

آخرین وضعیت بکارگیری نیرو در بیمارستان شفا / عدم بومی گزینی مشکل اصلی شفا

عدم بکارگیری نیروهای بومی در بیمارستان شفای سقز داد فارغ التحصیلان این رشته را در آورده است.

در مرحله اول جذب منابع انسانی که با کمال تاسف و برخلاف اکثر دوره های جذب در وزارت بهداشت و سایر وزارتخانه ها، امتیاز بومی بودن را در جذب نیرو حذف کردند و فریاد عدالت خواهی و مظلومیت جوانان تحصیلکرده سقزی و رسانه های محلی به جایی نرسیده است و تاکنون مسئولان امر و دستگاه های نظارتی در این رابطه شفاف سازی نکرده اند.

حال که از مدت ها قبل حداقل بحث اجرای عدالت و ضابطه مندی در جذب مراحل بعدی نیروها از جمله نیروهای خدماتی و نگهبانی از سوی بسیاری از شهروندان مطرح و مسئولان مرتبط وعده جذب نیرو از طریق آزمون را دادند، اما برخی شواهد، نگرانی در این بخش را نیز تشدید کرده است.

شهروندان می گویند تعداد بیش از ۲۰ نفر نیرو در بخش های نگهبانی و خدماتی با قرارداد ۸۹ روزه توسط دانشگاه علوم پزشکی یا شرکت های طرف قرارداد جذب شده اند و آزمونی در کار نبوده است.

خبرنگار سقزرووداو این موضوع را از طریق مدیر شبکه بهداشت و درمان و فرماندار ویژه سقز پیگیری نموده است.

جذب نیروها ۸۹ روزه و موقتی است

دکتر انور بهرامی مدیر شبکه بهداشت و درمان سقز در این رابطه به خبرنگاران گفت: بحث جذب نیرو برای بیمارستان جدید سقز با حساسیت ویژه ای همراه شده و نیازمند تصمیمات لازم و تایید مراحل از سوی دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت است، لذا برای راه اندازی بیمارستان بدلیل فوریت کار مجبور به جذب نیروهای ۸۹ روزه برای خدمات و نیروهای فاکتوری یک شرکت انتظامی شدیم و این نیروها از طریق سامانه رشد ثبت نام شده اند.

وی افزود: بعد از ۸۹ روز برای آنان اتمام کار صادر می شود و امتیازی برای جذب محسوب نمی شود.

بهرامی خاطرنشان ساخت: بنده مجدداً با معاونت درمان استان صحبت کردم و اصرار کردم که فراخوان جذب نیرو هرچه زودتر برگزار شود؛ ظاهراً وزارتخانه به نحوه تبلیغات و آزمونی که قرار است برگزار شود ایرادهایی گرفته بود و باید این ایرادات حل شود تا فراخوان منتشر گردد.

وی وعده داد که حتماً فراخوان جذب و آزمون در آینده ای نزدیک برگزار شود.

 

زانیار یزدانی

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی