وضعیت قرمز دستگاههای امداد رسان در کمبود تجهیزات بهداشتی 

وضعیت قرمز دستگاههای امداد رسان در کمبود تجهیزات بهداشتی

 

با ورود سقز به مرحله جدید همه گیری ویروس کرونا اخبار نگران کننده ای از نبود تجهیزات بهداشتی در دستگاههای امدادی سقز به گوش میرسد.

 

به گزارش ده نگی شار:

 

دستگاههای خدمات رسان امدادی ، پیشتازان عرصه خدمت رسانی به شهروندان هستند ، اما با شیوع ویروس کرونا کمبود تجهیزات بهداشتی انفرادی از همان روزهای اولیه آشکار شد. نبود دستکش ، ماسک و لباسهای مخصوص به معضلی برای پرسنل شاغل در واحدهایی همچون اورژانس، آتش نشانی ، هلال احمر،پرسنل بیمارستانی واحد آرامستان شهرداری تبدیل گردید.

 

پس از ورود خیرین و کمپینهای مردمی به بحث تهیه و توزیع اقلام بهداشتی ، بخش زیادی از کمبودهای دستگاههای امدادی نیز جبران شد ، اما از هفته اخیر و با آغاز پیک جدید شیوع کرونا و ورود سقز به وضعیت هشدار ، اخبار رسیده حاکی از بروز مشکل جدی در تهیه و توزیع اقلام بهداشتی برای افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا در این شهر است.

 

طبق پیگیری ده نگی شار در واحدهایی همچون اورژانس ۱۱۵ و بیمارستان امام خمینی استفاده از ماسکهای N95 ساده در اکثر بخشهای درگیر با کرونا مورد استفاده و نبود ماسک یک بار مصرف جهت استفاده در آمبولانسها و …  بشدت احساس میشود.

 

در هلال احمر سقز نیز این مشکل وجود دارد بطوری که هر نفر از پرسنل عملیاتی و امدادگران بصورت سهمیه و هر ۴۸ ساعت ۱ عدد ماسک یکبار مصرف دریافت می کنند.

 

آتش نشانی سقز که انتقال فوتی های کرونا را انجام میدهد نیز از این امر مستثنی نبوده و کمبود دستکش ، ماسک و لباس مخصوص در این واحد بشدت احساس میشود و این مشکل برای پرسنل واحد آرامستان شهرداری که وظیفه تدفین فوتی های کرونایی را برعهده دارند بشکل محسوسی مشاهده شده است.

 

حال باید دید مسئولین چه تدبیری برای این موضوع انجام خواهند داد ، اما آنچه که عیان است این است که شورای شهر و شهرداری با توجه به مسائل موجود در چند روز اخیر فرصتی برای بررسی نیازهای پرسنل خود ندارند و به این مسائل توجهی ندارند ، نه بهداشت و درمان که خستگی ناشی از چند ماه درگیری با بیماری کرونا را در پیکر نحیف خود احساس می کند و نه هلال احمر و نه اورژانس ۱۱۵ که از وجود مدیرانی کارآمد و دلسوز درعذاب است.

 

ده نگی شار(۹۹/۰۷/۱۲)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی