️جلسه رسیدگی به اتهامات یکی از روسای اتحادیه های مهم سقز برگزار شد

️جلسه رسیدگی به اتهامات یکی از روسای اتحادیه های مهم سقز برگزار شد

به گزارش ده نگی شار:

روز پنجشنبه و در ادامه رسیدگی به اتهامات وارده به اصناف شهرستان سقز، جلسه ای علنی با حضور نماینده دادستان ، شاکیان ، متهم پرونده و جمعی از خبرنگاران در شعبه ۱۰۱ دادگستری این شهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه قاضی علایی بعنوان قاضی شعبه و قاضی علیزاده نماینده دادستان در سخنانی جداگانه بر برگزاری جلسه ای مستقل و در چهارچوب قانون و بدور از هرگونه حاشیه تاکید کردند.

در ادامه قاضی علیزاده با ارائه خلاصه ای از پرونده ، اتهامات وارده به (م-ب) رئیس اتحادیه فوق را تحصیل مال از طریق نامشروع ، خیانت در امانت و فرار مالیاتی فاکتور سازی و استفاده از سند معجول عنوان کرد.

در این جلسه که چند نفر از شاکیان پرونده حضور داشتند ، (الف – ب) به نمایندگی از سایر شکاک ، مواردی همچون دریافت وجه در قبال صدور فاکتور ، بذل و بخشش مالی ، عدم اطلاع و آشنایی متهم به قوانین اتحادیه ، پرداخت پول از صندوق مالی اتحادیه به سایر اتحادیه ها و افرادی خاص، و کمک به برخی ادارات خاصتا یکی از ادارات شهرهای همجوار جهت تعمیرات ساختمانی را مطرح که قاضی از متهم خواست نسبت به اتهامات وارده دفاعیات خود را ارائه نماید.

م-ب که بعنوان متهم در دادگاه حضور داشت کلیه اتهامات وارده را قویا رد و افزود کلیه پرداختهای صورت گرفته توسط این اتحادیه با مصوبه کمیسیون نظارت شهرستان ،  مجمع عمومی و هیئت رئیسه اتاق اصناف انجام شده است و با بیان اینکه مسئولیت صدور پروانه برعهده اینجانب بوده افزود: در این راستا یک ریال تخلف مالی نداشته ام.

در ادامه وکیل متهم نیز در سخنانی ، اصناف را موسسه ای غیرانتفاعی خواند و افزود اگر شکایتی وجود دارد بایستی دادستانی بعنوان مدعی العموم در جلسه حضور داشته باشد و حضور شاکیان در این جلسه و طرح اتهام نسبت به موکل بنده موضوعیتی ندارد.

در پایان و بدلیل اتمام وقت ، ادامه جلسه رسیدگی به پرونده فوق به جلسه ای دیگر موکول شد.

ده نگی شار(۹۹/۰۶/۲۱)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی