پیام جلال قلعه‌شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کردستان

 

كهن دیار كردستان به پشتوانه‌ی غنای عمیق و درخشش ستاره‌های آسمان فرهنگ و ادب و هنرش از دیرباز یكى از استان‌هاى تأثیرگذار حوزه‌ی فرهنگ و هنر، خصوصا‌ً هنر وزین و مردمى تئاتر بوده و همواره در میان نخبگان، هنرمندان و آحاد جامعه از اعتبار ویژه و ارزش والایى برخوردار بوده است.

از جمله اقدامات مهم و زیربنایى حوزه‌ی فرهنگ و هنر كردستان جشنواره‌ی تئاتر كردی سقز است كه سالیان سال است با شناخت عمیق و هنرمندانه از فرهنگ، آداب و رسوم، آیین‌ها، ادبیات شفاهى، عاشقانه‌ها و حماسه‌های مردم سرافراز كُرد، چراغى فروزان بر صحنه‌هاى باشكوه تئاتر روشن‌كرده كه بی‌گمان به اعتلا و اشاعه‌ى فرهنگ و هنر كردستان و ایران اسلامى مى‌انجامد.

در این دوره از جشنواره سعی شده جشنواره بر پایه اصول و معیارهای علمى پیش برود. انتخاب استاد دكتر قطب‌الدین صادقی به عنوان دبیر جشنواره شاهد و گواه بر این مدعا است و امیدوارم در دوره‌هاى آتی نیز ادامه این مسیر را نظاره‌گر باشیم.

اینجانب ضمن تقدیر و تشكر از زحمات ارزنده و بی‌شائبه‌ی دكتر قطب‌الدین صادقى، فرماندار فهیم و فرهنگى سقز، شهردار محترم، اعضاى شوراى اسلامى سقز و سایر ارگان‌ها و ادارات حامى جشنواره، هنرمندان فهیم و خلاق عرصه‌ی تئاتر شهرستان سقز و استقبال گسترده‌ى تماشاگران فهیم شهرستان فرهنگى سقز در طول این پانزده دوره كه نقش مهم و مثبتی در ثبت این رویداد كلان فرهنگی داشته‌اند از خداوند منان توفیق روز افزون در راه صیانت و پاسدارى از فرهنگ ایران اسلامى و تقویت و معرفی فرهنگ بومی و منطقه‌اى را خواهانم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی