وضعیت تصویب نهایی نرخ کرایه تاکسی و آژانس در سال ۱۴۰۱ از زبان رئیس شورای شهر سقز

وضعیت تصویب نهایی نرخ کرایه تاکسی و آژانس در سال ۱۴۰۱ از زبان رئیس شورای شهر سقز

کیوان بهرامی رئیس شورای اسلامی شهر سقز در مورد تصویب نرخ کرایه تاکسی و آژانس ها در سال ۱۴۰۱ خطاب به رانندگان اعلام کرد:

همانطور که پیشتر در اطلاعیه ای به استحضار شما رانندگان عزیز رسید،در اواخر سال ۱۴۰۰ چندین نامه از طرف ستاد تنظیم بازار و وزارتخانه دریافت کردیم مبنی بر اینکه من بعد تصویب نرخ کرایه تاکسی و آژانس ها فقط و فقط برعهده ستاد تنظیم بازار شهرستان میباشد.
لذا نرخهای کرایه پیشنهادی واحد تاکسیرانی شهرداری سقز در کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر سقز بررسی و پس از تایید در صحن شورا به ستاد تنظیم بازار در اداره صمت جهت طرح در جلسه این ستاد در فرمانداری استناد به نامه های شماره ۴۵۷۲ و ۴۵۶۴ اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان سقز ارسال گردید.
با توجه با آغاز تعطیلات نوروزی و متعاقبا با توجه به تغییر فرماندار سقز جلسه ستاد تنظیم بازار به موقع در فرمانداری جهت رسیدگی،بررسی و تصمیم گیری نهایی ظرف این مدت تشکیل نشد و همین مسئله باعث شد شورای اسلامی شهر سقز مجددا دراین رابطه با ستاد تنظیم بازار مکاتباتی جهت تسریع در این زمینه انجام دهد.
سرانجام در اوایل اردیبهشت ماه جلسه ستاد تنظیم بازار در فرمانداری برگزار گردید و نرخهای پیشنهادی شهرداری و شورا مورد تایید و تصویب واقع نشد و جهت بررسی مجدد به شورای اسلامی شهر،واحد تاکسیرانی و تعاونی تاکسی داران و آژانس داران ارجاع شد.
متعاقبا در سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ جلسه کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر سقز با حضور شش نفر از اعضای محترم،معاونت حمل و نقل شهرداری،مدیر عامل و هیات مدیره تعاونی های تاکسی داران و آژانس داران،چند تن از مدیران دفاتر آژانس و رانندگان در صحن شورای اسلامی شهر سقز برگزار گردید و سرانجام نرخ‌های پیشنهادی این تعاونی ها توسط شورا ثبت و صورتجلسه شد و همان روز طی مکاتبه ای با ریاست محترم اداره صمت (دبیر ستاد تنظیم بازار)درخواست تشکیل جلسه ای در اسرع وقت جهت بررسی و تصویب نهایی نرخ کرایه ها توسط شورا داده شد و رونوشت آن به فرمانداری ارجاع گردید و در حال حاضر منتظر تشکیل جلسه این ستاد به منظور تایید و تصویب نهایی کرایه ها هستیم.
دراینجا ذکر چند نکته جهت شفاف سازی خدمت شما همشهریان و رانندگان زحمت کش الزامی است:
۱.همانطور که بارها اعلام کردیم تصویب نهایی کرایه ها در اختیار شورا نیست بلکه بعهده ستاد تنظیم بازار میباشد شورا صرفا پیشنهاد دهنده نرخ اعلامی تعاونی های تاکسی داران و آژانس داران و معاونت حمل و نقل شهرداری میباشد و این نکته بارها به استحضار مدیر عامل و هیات مدیره تعاونی های تاکسی داران و آژانس داران رسیده است.
۲.شورا برحسب وظیفه نرخهای پیشنهادی را در اسفند و مجددا در اوایل فروردین به ستاد تنظیم بازار ارسال نموده و دراین زمینه کوتاهی نکرده است.
۳.شورای اسلامی شهر در جلسات ستاد تنظیم بازار صرفا دارای یک رای میباشد و تصمیم گیرنده نهایی تصویب کرایه ها شورا نیست بلکه با رای اعضای ستاد تنظیم بازار تصویب خواهد شد.
۴.ضمن تشکر از مدیران عامل و اعضای هیات مدیره تعاونی های تاکسی داران و آژانس داران انتظار این است که در اطلاع رسانی دقیق و شفاف موضوع به موقع اقدام فرمایند.متاسفانه ظرف این مدت شاهد این شایعه بوده ایم که شورای اسلامی شهر سقز اولا نرخ‌های پیشنهادی کرایه ها رو به موقع ارسال نکرده است ثانیا شورا وظیفه تصویب نهایی نرخ کرایه ها را برعهده دارد که این مسائل توسط شورای اسلامی شهر استناد به موارد فوق الذکر تکذیب میگردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی