هلال احمر کردستان فرماندهی عملیات امداد و نجات پلدختر را برعهده داشت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان، با اشاره به اینکه فرماندهی عملیات امداد و نجات تمامی تیم‌های عملیاتی موجود در شهرستان پلدختر برعهده جمعیت هلال احمر استان کردستان بوده است، گفت: در این ایام ۶۰ نفر نجاتگر جمعیت هلال احمر کردستان در قالب تیم‌های تخصصی در مناطق سیل‌زده امدادرسانی کردند. همزمان با وقوع سیل و تلفات ناشی از آن در استان‌های لرستان، ایلام و کرمانشاه، بلافاصله جمعیت هلال احمر استان کردستان در سه مرحله ۶۰ نفر نجاتگر متخصص سیل و… را در قالب چندین تیم متخصص امداد و نجات و سیلاب به این مناطق اعزام کرد.

وی با اشاره به اینکه این نجاتگران به محض استقرار در شهرستان پلدختر، ابتدا ارزیابی وضعیت سیل زدگان و شناسایی خانوار‌های سیل زده را انجام دادند، افزود: سپس توزیع دفترچه‌های اقلام ضروری و همچنین چادر و پتو و … صورت گرفت و در نهایت نیز عملیات تخلیه آب در منازل و ساماندهی انبارهای امدادی پلدختر انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان همچنین با اشاره به اعزام ۲۰ دستگاه پمپ کفکش و لجن کش و تخلیه آب و چندین خودرو کمکی و باری به استان لرستان، عنوان کرد: فرماندهی و مدیریت عملیات امداد و نجات تمامی تیم‌های عملیاتی موجود در شهرستان پلدختر برعهده جمعیت هلال احمر استان کردستان بوده است.

وی در ادامه به ارسال اقلام خوراکی و کمک‌های مردمی به مناطق سیل زده نیز اشاره و تصریح کرد: شرکت ایستک استان کردستان با همکاری جمعیت هلال احمر استان اولین محموله خوراکی خود را به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان به مناطق سیل زده گلستان اعزام کرد و روز گذشته نیز دومین کاروان خود شامل شش تریلر موادخوراکی ضروری را به شهرستان پلدختر ارسال کرد.

محمدی اعلام کرد: جمعیت هلال احمر استان کردستان نیز یک محموله ۲۰۰ میلیون تومانی شامل اقلام خوراکی همچون برنج و روغن و … را به مناطق سیل زده پلدختر اعزام کرد.

وی ذکر کرد: به مدت دو هفته نیز ایستگاه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی هلال احمر در مکان‌های پرتردد سطح استان مستقر هستند و کمک‌های مردمی را برای سیل زدگان جمع آوری می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود به اتمام دو طرح نوروزی هلال احمر اشاره و عنوان کرد: در طرح امداد و نجات نوروزی که از ۲۵ اسفندماه شروع شد و تا ۱۷ فروردین ماه ادامه داشت به ۷۱ حادثه در سطح استان امدادرسانی شد که ۴۱ حادثه جاده ای، ۱۴ حادثه برف و کولاک، شش مورد سیل و آبگرفتگی و مابقی مربوط به رانش زمین، کوهستان، دریایی، شهری و … بود.

وی با عنوان اینکه ۱۱ هزار و ۹ نفر از این حوادث متاثر از این حوادث شدند، خاطرنشان کرد: ۲۷ نفر توسط آمبولانس‌های جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند، ۱۹ نفر مداوای سرپایی شدند و ۱۳۵ نفر در راه مانده نیز اسکان یافتند.

محمدی یادآور شد: در طرح راهنمایی و سلامت نوروزی نیز ۲۶ هزار نفر به مراجعه به پست‌های راهنمایی مسافران نوروزی استان مراجعه کردند، یک هزار و ۳۷۸ نفر از خدمات ایستگاه‌های سلامت استان بهره مند شدند و در مجموع ۲۵ هزار برشور آموزشی و انگیزشی نیز توزیع شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی