مشکل نان در سقز کماکان وجود دارد علت چیست

مشکل نان در سقز کماکان وجود دارد علت چیست

با وجود آنکه مدیران سقز بارها ضمن بازدید، از حل مشکل نان سخن گفته اند ، اما کماکان صفهای چند ساعته نان ادامه دارد.

در ماههای اخیر نان به بحثی داغ برای خانواده ها تبدیل شده است، بطوری که هر خانواده برای تهیه چند قرص نان بایستی ساعتها در صف نانوایی ها باشد.

در ارتباط خبرنگار ده نگی شار با میرزایی رئیس اداره صمت سقز درخصوص آخرین وضعیت نان در این شهر ، ضمن تایید حل نشدن مشکل نان در این شهر ، علت اصلی آن را افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و به تبع آن افزایش قیمت آرد غیر سهمیه ای و ثابت ماندن سهمیه شهرستان سقز از ۱۰ سال گذشته تاکنون عنوان کرد.

میرزایی اضافه کرد در مقابل ثابت ماندن سهمیه شهرستان سقز از ده سال گذشته ، مواردی همچون افزایش جمعیت ، شهرهای همجوار ، پروژه های کارگاهی و …. موجب افزایش تقاضا شده است که نانوایی ها برای جبران کمبود، در کنار استفاده از سهمیه دولتی از سهمیه آزاد نیز استفاده که این کمبود به شکل کنونی قابل لمس نبود ، اما با افزایش قیمت آرد آزاد ، نانوایی ها بدلیل کاهش محسوس سود ناشی از تبدیل آرد به نان از خرید آرد آزاد منصرف و با میزان آرد سهمیه خود در حال پُخت نان هستند که این امر موجب کاهش پُخت و به تبع آن طولانی شدن مدت زمان حضور شهروندان در مقابل نانوایی ها شده است.

میرزایی در پاسخ به این سوال که برای حل مشکل نان چه اقدامی صورت گرفته است گفت: با برگزاری چندین جلسه تخصصی در قالب کارگروههای مختلف ، مشکلات موجود بررسی و طبق هماهنگی های صورت گرفته ، قرار است هفته آینده و با حضور مدیرکل شرکت غله استان جلسه ای تخصصی در این راستا برگزار که امیدواریم با مساعدت های استانی ، سهمیه آرد دولتی شهرستان سقز افزایش یابد.

بهنام میرزایی در پایان گفت: در صورت افزایش سهمیه دولتی آرد شهرستان ، اولویت افزایش سهمیه با نانوایی های حاشیه خواهد بود و امیدواریم مشکل کنونی در ماه جاری به حل و به نتیجه برسد.

خبرنگار : ناصر کریمی

ده نگی شار (۹۹/۱۱/۰۱)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی