مدیرکل ورزش و جوانان کردستان: پیست اسکی در شهرهای قروه و سقز احداث می شود

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه تاکنون ورزش اسکی به شهرستان بیجار منحصر شده بود گفت: در آینده ای نزدیک پایگاه و پیست اسکی در شهرهای قروه و سقز ایجاد می شود

 

به گزارش ده نگی شار حامد جولایی در مجمع انتخابات هیات اسکی کردستان در سنندج افزود: طرحی جامع برای پیست اسکی بیجار تعریف شده است که به زودی اجرای آن آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه تا چندی پیش پیسک اسکی بیجار در اختیار راه و شهرسازی بود ادامه داد: با این وجود، اداره کل ورزش و جوانان کارهای خوبی در این پیست انجام داده است.
جولایی به کسب رتبه دوم کشوری اسکی بازان کردستانی در سال گذشته اشاره و اظهار کرد: ۵۰ ورزشکار سازمان یافته در بیجار مشغول به فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه نگاه ویژه ای به اسکی بیجار داریم اضافه کرد: تلاش می کنیم این پیست را از نظر سخت افزاری و دیگر تجهیرات مجهز کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان وجود سه پیست اسکی در استان را زمینه ساز موفقیت این ورزش در کردستان دانست و گفت: رئیس هیات اسکی کردستان نیز باید نگاهی استانی به این ورزش داشته باشد.
جولایی با بیان اینکه سهم بودجه کردستان از ورزش کشور سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال است افزود: این میزان بودجه سهم ۴۸ هیات ورزشی کردستان است که بسیار ناچیز است.
به گفته وی، هیات های ورزشی باید به دنبال جذب حامیان مالی باشند و متکی به اداره کل ورزش و جوانان استان نباشند.
مجمع انتخابات هیات اسکی کردستان برگزار شد و پس از رای گیری از ۱۷ تن از اعضا، اسماعیل پورجعفری با کسب ۹ رای به عنوان رئیس جدید هیات اسکی استان برگزیده شد.
هیات اسکی استان کردستان در چند دوره چهار ساله توسط مسعود شکرگزار اداره می شد که با توجه به بخشنامه جدید که بازنشستگان نمی توانند در رأس هیأت های ورزشی باشند به مسئولیت خود در اسکی استان پایان داد/ایرنا

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی