مدارس بدون معلم مانده اند،

مدارس بدون معلم مانده اند، گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را رد صلاحیت میکند

▪️مشکل کمبود معلم در سال تحصیلی جدید همانند سال‌های گذشته مشهود است و با ورود به سیزده همین روز مهر،خانواده‌ها از کلاس‌های درس بدون معلم و دو معلم برای بیش از ۱۰۰ دانش‌آموز دوره ابتدایی خبر می‌دهند.

▪️یک شرکت کننده در آزمون استخدامی  آموزگار آموزش و پرورش استثنایی می گوید: من و تعداد قابل توجهی از پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی، در آزمون آموزگاری و دبیری، حد نصاب علمی را کسب کرده ایم؛ ولی هنوز نتوانسته ایم در کلاس های آموزشی شرکت کنیم؛ چراکه امسال برنامه جدیدی برای صلاحیت های عمومی تحت عنوان «کد۱۹» در نظر گرفته اند. طبق این کد، کسانی که صلاحیت عمومی که مربوط به مسائل عقیدتی و سیاسی می شود را کسب نکرده اند، یک بار دیگر باید گزینش شوند.

▪️وی در ادامه می افزاید: البته باید این نکته را یادآور شد که ما نظر سازمان اداری استخدامی، صلاحیت معلمی را داریم؛ ولی در گزینش دچار مشکل شده ایم. که یا در گزینش رد می شویم و یا قبول و معلم می شویم.

▪️نگرانی که وجود دارد این است که این روزها، دوره های فرهنگیان در حال برگزاری است و کسانی که قبولی نهایی را کسب کرده اند وارد دوره ها می شوند و به زودی سر کلاس می روند؛ ولی ما که برچسب کد ۱۹ بر پیشانی مان خورده است، نمی دانیم در نهایت تکلیفمان چه می شود.

▪️این شرکت کننده در آزمون استخدامی تاکید می کند: در واقع اگر از دوره فرهنگیان باز بمانیم، از سال تحصیلی نیز عقب می مانیم و در مدارس تقسیم نمی شویم و عملا این سال تحصیلی را از دست می دهیم. سوال ما این است که چرا این وزارتخانه، از ظرفیت این نیروهای جوان که در آزمون استخدامی شرکت کرده اند استفاده ای نکرد تا بتواند کمبودهای کلاس های درسی را جبران کند؟

▪️وی در ادامه تاکید می کند: مدارسی هستند که به خاطر نبود معلم، کلاس هایشان را دو تا یکی کرده اند تا نیازهایشان تامین شود. هیچ توضیحی هم راجع به این موضوع که تکلیف ما رد سال تحصیلی پیش رو چه می شود به ما نمی دهند. فقط این موضوع مطرح شده است که از تاریخ دهم مهرماه تا دهم آبان قرار است پروسه طی شود.

▪️یک شرکت کننده دیگر که چنین اتفاقی برایش رخ داده است نیز می گوید: قرار بود تا آخر هفته پودمان توانمندسازی را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانیم؛ یعنی عملا داوطلبانی که قبول شده اند دارند این دوره ها را می گذرانند ولی ما که کد ۱۹ را دریافت کرده ایم، تا آخر آبان بلاتکلیف هستیم. آموزش و پرورش هیچ توضیحی نیز به ما نمی دهد. #گزینش به ما می گوید که باید صبر کنیم تا فرایند گزینش آغاز شود/رکنا

▪️ گفتنی است مشکل کمبود معلم نه‌تنها در شهرهای بزرگ بلکه در سطح تمامی شهرهای کشور از جمله سقز نیز وجود دارد که تاکنون اقدامی برای رفع کمبود معلم از سوی آموزش و پرورش انجام نگرفته است.

✔️ده نگي شار(۱۴۰۲/۰۷/۱۳)

@dangishar

✔️پیج اینستاگرام

https://www.instagram.com/dangishar.ir/

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی