عملکرد ضعیف شورای شهر صدای فرماندار سقز را هم درآورد

فرماندار ویژه سقز در نشستی با اصحاب رسانه ضمن اعلام گلایه شدید خود از عملکرد شورا ، خواستار تغییر رویه این نهاد در سال جدید شد.

به گزارش ده نگی شار:

ظهر امروز و در نشست فرماندار ویژه سقز با جمعی از اصحاب رسانه و در تشریح آخرین وضعیت پروژه های ملی، بازارچه سیف ، نبود موزه ، گلایه مندی از عملکرد شورای شهر سقز ، آخرین وضعیت پرونده قضایی اتاق اصناف به سوالات تعدادی از خبرنگاران پاسخ داد.

کامل کریمیان فرماندار ویژه سقز در خصوص آخرین وضعیت پروژه های نیمه تمام بیمارستان ،هتل ورزش، فرودگاه سقز و تعدادی دیگر از پروژها گفت: بیمارستان اختصاصی سقز در سال جاری بیشترین فعالیت عمرانی را پشت سر گذاشت و قطعا با توجه به پیشرفت بالای ۹۰ درصدی ، انشالله در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

کریمیان افزود: فرودگاه سقز نیز پیشرفت مناسبی را با فعالیت همزمان چندین پیمانکار تجربه می کند که طبق برنامه زمانبندی اعلام شده امیدواریم در ۳ سال آینده به بهربرداری برسد‌.

کامل کریمیان از آغاز بهره برداری از کارخانه سیگارت و فاز ۱ دخانیات سقز با حضور وزیر صمت در این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری شهرستان ، تمامی پروژه های عمرانی سقز در حال انجام است .

وی درخصوص بازگشایی بازارچه سیف سقز گفت: در پیگیریهای بعمل آمده و برگزاری چندین جلسه با مقامات کوردستان عراق و آغاز فعالیت در زیرساختهای مربوط به اقلیم امیدواریم در ۳ ماهه نخست سال آتی بازارچه سیف فعالیت خود را از سر بگیرد.

کریمیان همچنین ضمن ابراز گلایه از نبود موزه در سقز گفت؛ جای تاسف است که شهری با چنین قدمتی از نبود موزه رنج میبرد و عدم اقدام در این خصوص قابل توجیه نیست .

در ادامه این نشست فرماندار سقز گریزی به عملکرد ضعیف شورای شهر سقز زد و گفت:
متاسفانه رویکرد کنونی شورای شهر سقز بسیار ضعیف و جای ایراد است و در کل عملکرد کنونی شورای شهر و شهرداری قابل قبول نیست و تا بدین لحظه اگر واکنشی صورت نگرفته است بخاطر مصلحت شهر بوده و در چندین جلسه خواهان رفع مشکلات و کشمکشهای داخلی از راه مسالمت آمیز بوده ام ، اما ادامه این روند اصلا پذیرفتنی نیست .

کریمیان افزود: رضایتمندی زمانی حاصل میشود که در وهله اول حقوق کارکنان و پرسنل سر وقت پرداخت شود و مصوبات در راستای مصلحت شهر باشد که متاسفانه پس از گذشت بیش از یک سال تا بدین لحظه این رضایتمندی صورت نپذیرفته است.

کریمیان گفت: علت عدم حضور و سفرهای پیاپی شهردار به پایتخت و مرکز استان را پیگیری طلب شهرداری سقز از ادارات دولتی عنوان کرد و افزود : خوشبتانه با پیگیریهای مستمر شهردار و مجموعه شهرداری، طلب ۷۰ میلیاردی بصورت اوراق بهادار قطعی شده است که با بازپرداخت بخش زیادی از بدهی شهرداری به بانکها کار بسیار مهمی صورت گرفته که جای تقدیر دارد اما این عدم حضور نباید در فعالیتهای یومیه شهرداری خللی ایجاد کند که متاسفانه در نبود شهردار و جانشین نارضایتی و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است که میبایستی این روند تغییر کند.

کامل کریمیان ضمن تقدیر از اصحاب رسانه درخصوص پوشش فعالیتهای سطح شهر و عملکرد مدیران، از نقدهای صورت گرفته توسط تعدادی از رسانه ها در مواردی همچون کمربندی گلایه کرد و افزود :کمربندی سقز پروژه ای بسیار مفید و در نوع خود اگر بی نظیر نباشد قطعا کم نظیر بوده که باید در کنار بیان مشکلات آن ، اثرات مثبت آن نیز مورد توجه قرار می گرفت.

فرماندار سقز در ادامه این نشست به سوالات تعدادی از خبرنگاران پاسخ داد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی