سوال نمایندگان مناطق کردنشین از رییس جمهور درباره مشکلات مرزها به قوت خود باقی است.

سوال نمایندگان مناطق کردنشین از رییس جمهور درباره مشکلات مرزها به قوت خود باقی است.

“ولی داداشی” نمایندە رشت امروز در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: سوال از رییس جمهور درباره وضعیت موسسات مالی و اعتباری به دلیل پس گرفتن امضای تعدادی از نمایندگان از نصاب افتاد و از دستور کار خارج شد.

با این حساب کماکان طرح سوال دربارە مرزها از رئیس جمهور و وزیر کشور پا برجا می باشد و نمایندگان مناطق کردنشین امضاهای خود در رابطە با موسسات مالی و اعتباری را پس گرفتە اند و با اعلام “پزشکیان” نایب رییس مجلس نیز از آغاز پرداخت مطالبات سپرده گذاران موسسات تا سقف یک میلیارد تومان از هفته آتی می‌توان به دلیل منطقی پس ‌گرفتن این امضا‌ها پی برد.

“محسن بیگلری” نماینده مردم سقز و بانه در مجلس طی درخصوص خبر فوق اظهار داشت: امروز عصر اسامی نمایندگانی که امضای خود را پس گرفته بودند در رسانه ها منتشر شد. جمله ی سر بسته ای بود که جای چند سوال مطرح است و خواننده باید ابتدا جواب این سوالات را بداند سپس نقد کُند.

به تعدادی از این سوالات اشاره می کنم
سوال از رییس جمهور برای چه موضوعی؟
این سوال همان سوال مربوط به مشکلات مرزی است؟
موضوعی که برای آن سوال مطرح شده چقدر به منطقه ی ما مرتبط و تاثیرش چه مقدار است؟
آیا اگر نمایندگان کردستان سوال خود را پس نمی گرفتند، رئیس جمهور رای نمی آورد؟
و …
و اما اصل ماجرا چیست؟
سوال در مورد موسسات مالی و اعتباری مانند ثامن الحجج و … بود که تامین اعتبار شده و قرار است ظرف هفته آینده بدهی آن‌دسته از طلبکاران پرداخت گردد.
پس طرح سوال نتیجه داده و خوانندگان میتوانند صحت و سقم این مورد را در رسانه ها دنبال کنند.

وی افزود: این سوال اصلا ربطی به مرز و مشکلات مرزنشینان و سوال مرتبط با مرز ندارد و سوال نمایندگان مناطق کردنشین بابت مرز به قوت خود باقی است.

“بیگلری” ادامه داد: هر از گاهی موضوعاتی در فضای مجازی مطرح می شود که جذابیت خاصی دارد، از این رو موضوع مورد نظر بسیار سریع پخش و در بوته ی نقد قرار میگیرد. دراین میان دو طیف وجود دارد؛ طیفی که با دید منطقی قضیه را بررسی میکند و طیفی که از آب گل آلود ماهی میگیرد.

وی ادامه داد: در مورد گروه اول اگر جرات اظهارنظر در فضای مجازی داشته باشند که میشود به جامعه‌ای متوازن امیدوار بود ولی معمولا افرادی که اطلاعات کامل و جامع تری دارند یا افرادی که صاحب اندیشه و سرشناس هستند ورود نمی‌کنند و فضا برای گروه دوم مهیای تاخت و تاز می شود!

نماینده مردم سقز و بانه در پایان با دعوت از عموم برای قدری تامل در خواندن مطالب و سر لوحه قرار دادن انصاف در کارها اظهار داشت: به قول بزرگی “ترجیح میدهم خوشبین بازنده باشم تا بدبین پیروز”. پس بیایید قبل از هر اظهار نظری؛ خوب دقت کنیم، خوب مطالعه کنیم و خوب مقایسه کنیم. بنده در این مورد چون استاندار و چند معاون وزیر از جمله بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، ارتباطات و راه‌و‌شهرسازی، پیگیر بودند و قضیه هم به نتیجه رسیده بود لذا ترجیح دادم خود تخریب شوم اما منافع مردمم آسیب نبیند و در نهایت پس گرفتن امضا را مصلحت دانستم.

گفتنی است سوال نمایندگان مناطق کردنشین از رییس جمهور درباره مشکلات مرزها به قوت خود باقی است/بانه نیوز

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی