سهم بالای ستاد مقابله با کرونا سقز در قرار گرفتن این شهر در شرایط فوق بحرانی

سهم بالای ستاد مقابله با کرونا سقز در قرار گرفتن این شهر در شرایط فوق بحرانی/ در شرایط فوق حاد سقز قرار است چه اتفاقی بیفتد

با وجود قرار گرفتن سقز در بین شهرهای با وضعیت فوق حاد کرونا ، تا بدین لحظه هیچگونه تصمیم یا بخشنامه ای از سوی ستاد کرونای شهرستان سقز ابلاغ نشده است.

به گزارش ده نگی شار:

هرچند تصمیمات قبلی ستاد کرونای سقز برای بخشی خاص از شهروندان اجرایی شد اما بخش اعظم ماجرا از این امر مستثنی شدند که یکی از مهمترین علل قرار گرفتن این شهر در شرایط موجود همین موضوع باشد.

زمانی که احساس میشد سقز در شرایط مطلوب به سر نمی برد و احتمال وقوع فاجعه وجود دارد ، ستاد کرونا با اعلام بیانیه ای برگزاری هرگونه تجمعات اعم از عروسی ، عزا و … را ممنوع کرد ، اما ممنوعیت و برخورد آنهم یک شبه ، زمانی اجرا شد که دیگر کار از کار گذشته بود .

نکته مبهم در این بین عدم اجرا نشدن دستور ابلاغی از سوی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری به فرمانداری سقز قبل از ورود سقز به شرایط کنونی جهت اجرا بود.

متن نامه بدین شرح بود:

با توجه به روند افزایشی بیماری کرونا در استان و ضرورت اعمال اقدامات پیشگیرانه به منظور رعایت پروتکلهای بهداشتی و تعطیلی برخی اصناف به مدت ۲ هفته (از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۰) از جمله کلیه تالارهای پذیرایی ، قلیان سراها ، قهوه خانه ها، کافی شاپها، رستورانها و آرامستانها جهت اجرا و گزارش اقدامات بعمل آمده ارسال می گردد.

فرمانداری سقز نیز ۲ روز بعد!!!! و در تاریخ ۹۹/۰۷/۱۲ طی نامه ای به شماره ۶۳۵۴ موضوع را به ادارات شهرداری، صنعت و معدن ، فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش و اتاق اصناف ابلاغ نمود ، اما گویا این کار فقط در حد ابلاغ بود و نکات مهم و کلیدی نامه مورد توجه قرار نگرفت و اجرایی نشد که اگر در همان زمان و با استناد به دستور ابلاغی محدودیتها اعمال میشد اکنون شهر سقز در شرایط فوق بحرانی قرار نمی گرفت.

شاید نکته جالب ماجرا پاسخ ادارات مورد خطاب به این نامه باشد که امیدواریم فرمانداری سقز جهت تنویر افکار عمومی اقدامات انجام شده توسط ادارات مورد خطاب خود را منتشر نماید.

باید دید با توجه به قرار گرفتن سقز در شرایط فوق بحرانی چه تصمیماتی و با چه شیوه ای به اجرا در خواهد آمد. اما انتظار میرود محدودیتها جدی تر برقرار شود.

ده نگی شار(۹۹/۰۸/۱۰)

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی