سقز، میزبان همایش رسانه ها و توسعه کوردستان

همایش “رسانه ها و توسعه کوردستان” با حضور استادان برجسته کشوری در حوزه ارتباطات توسعه و اقتصاد رسانه، مسئولان استانی و شهرستانی و اصحاب رسانه سقز و شهرهای همجوار استان های کردستان و آذربایجان غربی در سقز برگزار می شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کوردستان اظهار داشت: این همایش با رویکرد علمی جهت تبیین نقش رسانه ها در توسعه، اهمیت اقتصاد رسانه و نقش اقتصاد استان در پویایی رسانه ها، بررسی بایسته ها و چالش های فراروی توسعه استان، الزامات توسعه در عصر ارتباطات و… به همت استانداری، این اداره کل، خانه مطبوعات استان کوردستان و نهادهای مرتبط شهرستانی اواخر مردادماه سال جاری برگزار می شود.

عبید رستمی، در نشست با فرماندار ویژه سقز گفت: سقز از نظر نیروی متخصص حوزه رسانه، سرآمد می باشد که برگزاری همایش رسانه ها و توسعه در این شهر فرهنگی، نشانه پتانسیل ها و اهمیت جایگاه رسانه و خبرنگاران در این شهرستان است، همچنین همزمان با این همایش دفتر نمایندکی خانه مطبوعات و رسانه های سقز افتتاح خواهد شد.

فرماندار ویژه سقز هم با اشاره به اینکه در دنیای امروز ارتباطات بسترساز توسعه دانایی محور بوده و در این میان نقش رسانه ها و اصحاب رسانه بسیار با اهمیت است از آمادگی این شهرستان برای برگزاری این همایش خبر داد.

کامیل کریمیان برگزاری این رویداد را اتفاقی میمون در حوزه ارتباطات توسعه کوردستان برشمرد و خواستار استفاده از تمام ظرفیت ها برای برگزاری مناسب همایش و استفاده از نتایج آن در برنامه ریزی ها شد.

وی با اشاره به راه اندازی نمایندگی خانه مطبوعات در سقز، اظهار امیدواری نمود سقز به قطب مطالعات و کادرسازی در حوزه رسانه در منطقه تبدیل شود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی