رئیس کل جدید دادگستری استان کردستان:

 

مردم کردستان انسان‌های نجیب، مومن و انقلابی هستند/با رغبت و مسرت این سمت را پذیرفته‌ام/کیفیت کار قضایی و ارائه خدمات بهتر به مردم باید مد نظر قرار گیرد/تمام افرادی که به دادگستری‌ها و دادسراها مراجعه می‌کنند باید قبل از ورود، در سامانه ثنا ثبت نام کنند/در صورت قصور یا تخلف فرد یا سازمانی در انجام وظایف باید قانونمند و قاطعانه برخورد کرد

اولین جلسه رئیس کل جدید دادگستری استان با معاونین در سالن جلسات ساختمان دادگستری کل استان برگزار شد.

محمدرضا مترقب، رئیس کل جدید دادگستری استان کردستان در این جلسه ضمن ابراز خشنودی از حضور در استان کردستان، اظهار کرد: مردم استان کردستان انسان‌های نجیب، مومن و انقلابی هستند.

وی گفت: بنده با رغبت و مسرت این سمت را پذیرفته‌ام و خوشحالم از اینکه در کردستان حضور دارم و باید تمام توان و تلاش خود را جهت خدمت به مردم کردستان به کار گیریم.

رئیس کل دادگستری استان کردستان سپس به تشریح برنامه‌ها و اهداف خود پرداخت و تصریح کرد: موضوع حائز اهمیت، بحث کار و همدلی جمعی است، در کار جمعی تقویت روحیه همکاری و پشتیبانی بسیار مهم است و اگر ضعفی در عملکرد باشد باید با نقد منصفانه و دوستانه در صدد رفع آن باشیم.

وی به تبیین موضوع بالا بردن عملکرد دادگستری پرداخت و گفت: موضوع مهمی که باید در نظر داشته باشیم، بحث کیفیت کار قضایی و ارائه خدمات بهتر به مردم است اگرچه بحث‌های آماری و کمی نیز اهمیت دارند لکن باید درصدد ارتقاء کیفی امور باشیم.

مترقب افزود: در موضوع سامانه (ثنا) می‌بایست سازوکاری اتخاذ گردد که تمام افرادی که به دادگستری‌ها و دادسراها مراجعه می‌کنند، تحت هر عنوانی، چه شاکی، متشاکی، شاهد، کفیل و … باید قبل از ورود، در سامانه ثنا ثبت نام کنند.

وی به اهمیت کار فرهنگی در استان کردستان اشاره و خاطر نشان کرد: موضوع کار فرهنگی خصوصاً در استان کردستان بسیار با اهمیت است و می‌بایست بر اساس رهنمودها و دستوالعمل‌های ارسالی از سوی قوه قضائیه عمل کنیم، همچنین لازم است که معاونت فرهنگی با همکاری سایر بخش‌های اداری دادگستری برنامه‌ها و امکانات رفاهی و تفریحی جهت رفاه قضات و کارکنان دادگستری فراهم کنند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان به موضوع تعامل و همکاری دادگستری و دیگر سازمان‌ها و ادارات پرداخت و گفت: تعامل به معنای ارتباط و همکاری مفید و سازنده جهت خدمت‌رسانی به مردم است لکن نباید این برداشت اشتباه متصور گردد که در صورت قصور یا تخلف فرد یا سازمانی در انجام وظایف و خدمات مماشات گردد بلکه در صورت بروز هرگونه تخلفی باید قانونمند و قاطعانه برخورد کرد.

در پایان این جلسه، هر یک از معاونین گزارشی از اقدامات و عملکرد حوزه خود ارائه دادند.

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی