جوانان سقزی محروم تر از محرومند جناب تُند گویان

به بهانه حضور معاون ساماندهی  امور جوانان کشور در سقز
جوانان سقزی محروم تر از محرومند جناب تُند گویان

شاید این مطلب بهانه و فرصتی شد تا با حضور محمد مهدی تُندگویان معاون ساماندهی امور جوانان کشور رسانه ای شود

همین که سازمان امورجوانان در کنار اداره ورزش و جوانان قرار داده شده و در یک وزارت خانه تجمیع شده، خود مانع بزرگی برای رسیدگی به امور مهم ترین قشر جامعه است.

ورزش با وسعت و گستردگی زیاد خود قطعاً نمیتواند بازوی توانمندی برای این ستاد باشد و تا کنون نیز فقط به جلسات تکراری سه ماهه محدود شده است!
همه مدیران و کارشناسان معتقدند که
باید از توان و ظرفیت جوانان در سطوح مدیریتی بهره گرفت و استفاده از جوانان در جوامع امروزی سبب تأثیرگذاری آنها در آینده جامعه می شود.
جوان باوری باید محور همه برنامه ها باشد و این باور باید قلبی، عینی و عملی باشد. کیفیت بخشیدن به برنامه های مرتبط با جوانان باید در اولویتهای دستگاهها و ادارات قرار بگیرد.
جناب تُند گویان در استان و علی الخصوص شهر ما  از جوانان در سطوح بالای مدیریتی به هیچ وجه استفاده نمیشود! آیا زمان آن نرسیده است سهمی را در اداره امور جامعه از قبیل امور اجتماعی،اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و… برای جوانان قائل شویم؟
در شهر ما شرایط ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان زیر صفر است و در صورت وجود آن، بوروکراسی دست و پاگیر اداری مانع از وجود آن میشود.

ستاد ساماندهی جوانان که شامل کمیته های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تربیتی است در هیچ مرحله ای به کمک جوانان این شهر نیامده است
آیا شما خبر دار هستید که وجود بازنشسته های دوباره به کار گرفته در مدارس غیردولتی،موسسات، بانک ها و ده ها مراکز دیگر مانع از به کارگیری جوانان تحصیلکرده شده است؟
قوانین و مقررات شما و ستاد جوانان تا چه حد می تواند راه گشای این قشر ضعیف و تاثیر گذار باشد؟

امید است جلسات این ستاد فقط به تهیه صورت جلسه و پذیرایی ختم نشود و نتایجی قابل توجه و تاثیرگذار در روند اشتغال و پیشرفت جوانان داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی