تدبیری از سر بی تدبیری

پس از گذشت ۱۴۰ روز ، شهرستان سقز فرماندار ندارد.

به گزارش ده نگی شار :

پس از کش و قوس های چند ماهه در تغییر فرمانداران استان بالاخره در تاریخ  ۲۹ اردیبهشت سال جاری حکم انتصاب ورمقانی ( فرماندار سابق ) بعنوان فرماندار بیجار زده شد و از آن تاریخ به بعد ، فرمانداری ویژه شهرستان سقز با سرپرستی کامل کریمیان به کار خود ادامه داد.

در چند ماه گذشته اخبار ضد و نقیضی از انتخاب فرماندار سقز به گوش می رسید و اخبار منتشره از استانداری و فرمانداری سقز(البته بصورت غیر رسمی) حکایت از انتخاب فرماندار سقز داشت اما تا بدین لحظه این حدس و گمان به قوت خود باقی است.

هرچند در طرح تعیین‌ وظایف‌ و اختیارات‌ استانداران‌ و فرمانداران‌ و نحوه‌ عزل‌ و نصب‌ آنان‌ در هشتادمین‌ جلسه‌ شورای‌ عالی‌ اداری به‌ منظور متناسب‌ کردن‌ اختیارات‌ استانداران‌ و فرمانداران‌ با مسئولیت‌های‌ محوله‌ در استانها در ۲۴ ماده به تصویب رسید که صراحتا در ماده ۷ این مصوبه عنوان شده است:

‌””در صورت استعفاء، عزل ، فوت یا سایر مواردی که مانع از انجام وظایف فرمانداران و بخشداران باشد، سرپرست فرمانداری یا بخشداری از طریق استاندارتعیین می گردد. استاندار و فرماندار موظفند حداکثر ظرف مدت یک ماه نسبت به معرفی فرماندار و بخشدار جدید اقدام لازم را معمول دارند””  اما بعد از گذشت ۱۴۰ روز ، تا بدین لحظه خبری از انتخاب فرماندار سقز نیست.

طبق شنیده ها انتخاب فرماندار سقز منوط به انتخاب فرماندار بانه شده است که اگر این موضوع صحت داشته باشد ، ایرادی بزرگ و عملکردی ضعیف در کارنامه استاندار خواهد بود.

حال توجه استاندار کوردستان را به چند بند از وظایف فرمانداران جلب می کنیم:

فرمانداران در قلمرو مأموریت خویش به عنوان  نماینده عالی دولت مسئولیت اجرای سیاست‌های عمومی کشور در ارتباط با وزارتخانه‌ها مؤسسات و شرکت‌های دولتی و سایر دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می‌نمایند نهادهای انقلاب اسلامی نیروهای انتظامی شوراهای اسلامی شهر و شهرداری‌ها و مؤسسات عمومی غیر دولتی را عهده‌دار خواهند بود.

هماهنگ ساختن ارگان‌های اداری و اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی در اجرای سیاست عمومی دولت

برقراری و حفظ نظم و امنیت عمومی در شهرستان بر عهده فرمانداران می‌باشد، فرمانداران با تشکیل جلسات شورای تأمین و از طریق نیروهای انتظامی نسبت به تأمین امنیت مبادرت می‌ورزند.

انجام وظایف مربوط به امور شوراها و شهرداری‌ها طبق مقررات قانونی شهرداری ها.

و …………

در پایان امیدواریم با توجه به حساسيت  و موقعيت خاص شهرستان سقز،انتخاب فرماندار در گرو تصمیمات صحیح استاندار كردستان،نماينده مجلس و برخی از مسئولین در وزارت كشور قرار گرفته و هرچه سريعتر بهترين گزينه براى دومين شهر استان كردستان انتخاب تا فرماندارى ویژه سقز  ( که فقط در حد تابلو سردر فرمانداری است) از بلاتكليفى رهایی  يابد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی