تایید تلویحی ذبح قاطر و اسب در سقز/ تهیه گوشت از ذبح کنندگان دام غیر مجاز بدلیل عدم نظارت و رعایت نکردن اصول بهداشتی سلامت مردم و مصرف کنندگان را تهدید می کند.

تایید تلویحی ذبح قاطر و اسب در سقز/ تهیه گوشت از ذبح کنندگان دام غیر مجاز بدلیل عدم نظارت و رعایت نکردن اصول بهداشتی سلامت مردم و مصرف کنندگان را تهدید می کند.

▪️دامپزشکی سقز در اطلاعیه ای خواستار همکاری مردم با آن اداره جهت برخورد با افراد سودجویی شد که با سلامت مردم بازی و از این طریق کسب درآمد می کنند.

▪️در این اطلاعیه آمده است هرگونه ذبح دام باید در کشتارگاهها و با حضور ناظران دامپزشکی انجام گیرد تا از ورود گوشت دام های بیمار به چرخه مصرف انسانی ممانعت شود .

▪️طبق اخبار واصله برخی افراد سودجو دام ها را بصورت غیر مجاز در منازل خود بصورت غیر مجاز کشتار می نمایند و مردم نیز تنها به این دلیل که گوشت تازه است و یا قیمت ارزانتر از بازار را دارد ، از آنان خرید می کنند ولی متاسفانه این افراد نه تنها اقدام به کشتار دام های بیمار می نمایند بلکه جدیدا اقدام به کشتار دام های از قبیل اسب ،قاطر و یا …هم می نمایند .

▪️لذا با توجه به انواع بیماریهای مشترک انسان و دام علی الخصوص در این فصل گرما بیماری خونریزی دهنده تب کریمه کنگو ضرورتا از مراکز عرضه معتبر و لاشه های مهمور دامپزشکی اقدام و قبل از مصرف لزوما ۲۴ ساعت در دمای ۴ درجه سانتی گراد نگهداری شود و در صورت مشاهده و یا دریافت اخبار مبنی بر کشتار غیر مجاز در سطح شهرستان و روستا های تابعه با پیغام گیر و یا شماره های ذیل مراتب سریعا به شبکه دامپزشکی سقز گزارش نمایند .

پیغامگیر :۱۵۱۲
تلفن ثابت : ۳۶۲۲۲۶۰۵-۰۸۷
موبایل :۰۹۱۸۹۷۶۰۶۳۱

▪️گفتنی است روز گذشته تصویری از باقی مانده بدن احتمالا قاطر در سطل زباله در یکی از محلات سقز به دست ده نگی شار رسیده است که احتمال میرود در چند روز گذشته ذبح و گوشت آن مورد استفاده قرار گرفته شده باشد.

✔️ده نگي شار(۱۴۰۱/۰۴/۱۱)

@dangishar

✔️پیج اینستاگرام

https://www.instagram.com/dangishar.ir/

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی