بهزیستی به بیش از ۵۰۰۰ معلول در سقز خدمت می‌کند

بهزیستی به بیش از ۵۰۰۰ معلول در سقز خدمت می‌کند
رئیس اداره بهزیستی شهرستان سقز گفت: در این شهرستان ۵ هزارو ۱۶۳ نفر معلول شناسایی شده است که انواع خدمات را از این اداره دریافت می‌کنند.

 رحمان حکیمی در نشست با خیرین شهرستان سقز، اظهار داشت: ۵ هزار و ۱۶۳ نفر معلول در این شهرستان شناسایی شده است که اداره بهزیستی شهرستان سقز به این افراد خدمات مورد نیاز را ارائه می‌کند.

وی افزود: طی چند سال گذشته این نهاد توانسته است با کمک خیرین خدمات قابل توجی به جامعه معلولین شهرستان ارائه کند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سقز اظهار داشت: خدمات مستمری، بیمه، اشتغال، وسایل تنظیفی و کمک توانبخشی و خدمات درمانی به یک هزار و ۲۵۵ نفر از دیگر اقدامات صورت گرفته این دستگاه به معلولین شهرستان بوده است.

وی اضافه کرد: معلولیت‎ها شامل بینایی، جسمی حرکتی، ذهنی، اعصاب و روان، شنوایی و گفتاری، ترکیبی و بیماران p.k.u است که زیرپوشش این نهاد قرار گرفته‌اند و سازمان توانسته است در سال گذشته بیش از ۲۰ میلیارد ریال در بخش توانبخشی و سایر امور به افراد زیرپوشش کمک کند.

حکیمی افزود: در حال حاضر ۱۰ مرکز و انجمن به معلولین شهرستان سقز در زمینه‌های مختلف با کمک بهزیستی و خیرین به نیازمندان ارائه خدکت می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سقز به اقدامات اداره بهزیستی در خصوص حمایت‌های تحصیلی سازمان از مددجویان اشاره کرد و افزود: به منظور جلوگیری از ترک یا افت تحصیلی فرزندان خانواده‌های زیرپوشش، کمک هزینه تحصیلی به آنها پرداخت شده است.

حکیمی هدف اصلی این سازمان را شناسایی مستمر و زیرپوشش قراردادن خانواده‌های مرتبط با جامعه هدف، ارتقای سطح معیشتی و توانمندسازی آنان عنوان کرد و گفت: بسترسازی فرهنگی در راستای ایجاد جامعه‌ای سالم به دور از هرگونه آسیب و عناصر مخاطره‌آمیز اجتماعی به منظور دستیابی به رفاه و عدالت اجتماعی و جلب رضایت و تکریم واقعی ارباب رجوع از اهداف اصلی دیگر این سازمان به شمار می‌رود.

حکیمی با بیان اینکه فعالیت‌های این نهاد در سه حوزه تخصصی توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی با پشتیبانی واحدهای ستادی است، گفت: جامعه هدف بهزیستی افراد آسیب‌پذیر و در معرض آسیب هستند و گروه‌های مختلفی شامل معتادین، سرپرست خانوار، معلولان، کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و سالمندان از خدمات این نهاد حمایتی استفاده می‌کنند.

رئیس بهزیستی شهرستان سقز در پایان حفظ کرامت انسانی و ارائه خدمات بی‌منت را خطوط قرمز این نهاد برشمرد و افزود: کیفیت‎بخشی به خدمات جزو اولویت‌های این نهاد به شمار می‌رود./فارس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی