برگزاری دومین جلسه شورای اداری شهرستان سقز با حضور رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه

برگزاری دومین جلسه شورای اداری شهرستان سقز با حضور رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه

دومین جلسه شورای اداری شهرستان سقز با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبداللهی رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و نماینده ویژه رئیس قوه قضاییه ، نماینده مردم در مجلس ، معاون استاندار و فرماندار ویژه ، شورای تامین و رئیس ادارات شهرستان سقز در سالن جلسات تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار گردید .

 

بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس :

کمبود دکتر در پزشک قانونی به معظلی بزرگ در این شهرستان تبدیل شده و مساعدت در حل مشکل از سوی مسئولین کشوری بالاخص رئیس قوه قضاییه ضروری است.

نماینده مردم های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: توجه بیشتر به کارکنان و کارمندان قوه قضاییه در راستای تامین مسکن این اقشار و نیز تسریع در پرونده های قتل و صدور رای از جانب مسئولین امر نیازمند توجه مسئولین کشوری است.

بیگلری مشکلات شغلی و امرار معاش در منطقه های مرز نشینی را مشکل مناطق مرزی خصوصا سقز عنوان کرد و افزود برای رفع مشکل تامین معاش خانواده ها ، شهروندان زیادی به حمل اقلام صوتی و تصویری و…. روی که نهایتا به جریمه ، مصارده خودرو ، تصادفات منجر به مرگ و میر و نهایتا به زندان ختم می شود .

وی گفت : توجه به زندانیان در بخشش و آزادی مجرمان خُرد مالی و یا امکان تردد زندانیان و بازگشت به کانون گرم خانواده تاثیر بسزایی در مشکلات اقتصادی خانواده زندانیان و کاهش زندانی میشود.

 

کریمیان فرماندار سقز :

اقتصاد سقز برپایه کشاورزی و مرزداری است.

مرز سقز مدتی است دچار بسته شده است و امیدواریم در آینده ای نزدیک این مشکل حل شود.

سقز از بُعد فرهنگی دارای ظرفیت بالای است و در آینده با توجه به مرز ، فرودگاه ، قطار و … پیشرفت قابل ملاحظه ای را دارا می باشد.

پزشکی قانونی شهرستان سقز برای این شهر مشکل و معظلی بزرگی است و امیدواریم با همت عزیزان قوه قضاییه حل خواهد شد.

با توجه به جمعیت تعداد قضات شهرستان کم است و امکان افزایش قضات ضروری بنظر میرسد.

شهر صاحب دومین شهر سقز است و ضرورت دارد شعبه ای در این شهر دایر تا شهروندان صاحبی برای کوچکترین بحث قضایی طی مسیر ننمایند.

 

حجت الاسلام عبداللهی رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و نماینده رئیس قوه قضاییه

یکی از اهداف سفر اهتمام به حضور در جمع استانی است و شنیدن دردل های مردمی بصورت چهره به چهره است.

حضور در جمع مردم عزیز کوردستان و سقز و شنیدن مشکلات شهروندان یکی از اهداف رئیس قوه در سند تحولی است که به رهبر انقلاب تقدیم شده است.

پیگیر مشکل پزشکی قانونی سقز خواهیم بود

تخصیص نیروی متخصص در سطح دادگستری و دادسرای نظامی لازم است و کمبود نیرو احساس میشود.

ایجاد تهسیلات و مرخصی برای زندانیان طبق مقررات خاص است و انتظار داریم دادستان با سعه صدر و طبق قانون شرایط مناسبی را برای خانواده ها و افراد زندانی فراهم نمایند.

از بدو ورود رئیسی به قوه قضاییه فساد زدایی ، مبارزه با مظهر فساد، پشتیبانی تمام قد از قوای مجریه و مقننه پشتیبانی از جایگاه فرهنگ انسانی و دینی ایران اسلامی در دستور کار قوه قضایه قرار گرفته است.

مدیریت نظام اسلامی با تدبیر و عقلانی صورت پذیرد(اشاره به فرق بین افراد مستمند و اشخاصی که با پول بیت المال در حال زندگی هستند)

قوه قضاییه با تمام قدرت از سرمایه گذاری اقتصادی در تمامی زمینه ها حمایت میکند

مهربانی و عطوفت در شان قضا بعنوان تکریم ارباب رجوع سرلوحه کار قضات است ، هیچ کجای دنیا مردمانی به میزان مردم ایران را نمیتوان از لحاظ عاطفی پیدا کرد.

پرونده در دادگاه نباید متوقف شود
مراجعه کننده به دستگاه قضا نباید حضور در این مکان را برای خود سخت و مشکل بشمارد.

امنیت منطقی و فراگیر از قلم قضاست اما در عمل دستگاههای نظامی و انتظامی مجری آن هستند.

خط قرمزی برای اقتدار نظام وجود ندارد.

امنیت ملی و فرا امنیتی، تامین امنیت برای کل ایران،امنیت ورود و خروج برای همه ، امنیت مالی و شغلی ، جلوگیری از دور زدن قانون، اجرای اصول اصیل قانون اساسی برای جلوگیری از تخلف با جدیت در دستور کار قرار دارد.

مطالبه مقام معظم رهبری از قوه قضاییه پاکسازی از داخل قوه آغاز و به تمامی قوا تعمیم داده شود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی