باید مرزها ساماندهی شوند / مدیران استان از طرح فرماندار بانه برای کولبران حمایت کنند

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات کولبران در مناطق مرزی می گوید: رفع مشکلات موجود تنها با ساماندهی مرز امکان پذیر می باشد و ما این را بارها عنوان کرده ایم.

«محسن بیگلری» در گفت وگویی اظهار می کند: سالهاست که من در نشست ها و همایش ها و نطق های مجلس پیشنهاد کرده ایم که «مرزها را ساماندهی دهی کنید» اما متاسفانه این مهم تاکنون محقق نشده است

وی با تاکید بر حفظ کرامت کولبران، اضافه می کند: کولبری یکی از شغل هایی است که در مناطق مرزی وجود دارد شغلی سخت و طاقت فرسا که کولبران چندین حلقه لاستیک و یا یخچال و بارهای این چنینی را بر دوش حمل می کنند تا طی مسافت های طولانی به مقصد برسند و ما پیشنهاد دادیم که گاری و یا چرخ های دستی را داده ایم که دیگر این عزیزان ناچار نشوند که بارهای سنگین را بر دوش حمل کنند و کرامت انسانی آنها حفظ شود.

بیگلری در ادامه به  دیگر مشکلات کولبران اشاره می کند و توضیح می دهد: افرادی که دارای کارت تردد از بازارچه هستند و هزینه هایی را پرداخت می کنند و با ورود بار به داخل استان بار آنها کشف و ضبط و گاها با جریمه های سنگین و چندین برابری مواجه می شوند و خودروی آنها مصادره می هم می شود این موارد جای نگرانی است.

این نماینده تصریح می کند: ما با مسئولان کشوری بارها گفت وگوهایی پیرامون رفع مشکلات مرز و کولبران داشته ایم و انتظار ما از دولت جدید این است که با مدیریت جدید و با عقلانیت جدید با موضوع کولبری برخورد شود.

بیگلری در ادامه به برنامه های دولت اشاره می کند و می افزاید: در دولت یازدهم برنامه های خوبی همچون بیمه مرزنشینان پرداخت سود سوخت به مرزنشینان اجرا شده است و باید این برنامه تداوم داشته باشد و این حق مرزنشینان است.

وی به مشکل کولبران در بحث معرفی صاحبان بار اشاره می کند: این یکی از مشکلات فعلی کولبران است و فلاحی فرماندار بانه باتوجه به تجارب و توانایی هایی که در این حوزه دارند برنامه هایی را برای ساماندهی وضع موجود داده اند که در حال اجرایی شدن هستند و انتظار ما از مدیر عالی استان و دیگر مسئولان استان حمایت از برنامه های فرماندار می باشد./ کردپرس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی