انتقاد شدید بیگلری از عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان میراث فرهنگی / گلایه اصحاب رسانه از مشکلات حوزه امنیت اجتماعی در سقز

انتقاد شدید بیگلری از عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان میراث فرهنگی / گلایه اصحاب رسانه از مشکلات حوزه امنیت اجتماعی در سقز
به مناسبت روز خبرنگار و طی مراسمی با حضور نماینده سقز و بانه در مجلس از خبرنگاران سقزی تجلیل شد.
به گزارش ده نگی شار :
روز گذشته و در مراسمی که در سالن جلسات دانشگاه پیام نور سقز برگزار شد ضمن تقدیر از خبرنگاران سقزی بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
بیگلری وضعیت پروژه های سطح شهر سقز را خوب و رو به جلو عنوان کرد و گفت :
بیمارستان ۲۳۵ تخت خوابی سقز در مراحل پایانی خود قرار دارد و در چند ماه آینده و با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد که میتواند مشکلات درمانی سطح شهرستان را تا حد زیادی مرتفع کند ، فرودگاه سقز نیز پیشرفت قابل توجهی داشته قطعا در سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید ، اتمام طرح توسعه بیمارستان تامین اجتماعی تا پایان سال، شتاب در ساخت بزرگراه سقزبانه و سقز بوکان و آغاز طرح مطالعات راه آهن و اختصاص ۴۱۰ میلیار ریار اعتبار برای اجرای آن
وی افزود : بخش زیادی از تجهیزات بیمارستان جدید خریداری شده است و تمامی تلاش بر این است که تامین نیروی انسانی بیمارستان از افراد بومی شهرستان باشد .
محسن بیگلری درخصوص آخرین وضعیت بازارچه سیف سقز گفت: بازگشایی بازارچه های سقز و بانه جزو توافقاتی است که در سقر رئیس جمهور کشورمان به عراق انجام گرفته ودر جلسه ای که با حضور بنده درمرکز استان و با حضور استاندار سلیمانه و استاندار کوردستان برگزار شد در مصوبه ای که در ۱۵ بند به امضای ۲ طرف رسید قرار شد که استاندار سلیمانیه هماهنگی های لازم را با اقلیم و دولت مرکزی عراق انجام داده و موافقتهای لازم را کسب تا بازارچه سیف و سیرانبند جهت تردد مسافر و تبادل کالا انجام شود که طبق وعده های طرف عراقی امیدواریم در آینده ای نزدیک مرزهای مورد نظر بازگشایی شوند.
نماینده سقز و بانه درخصوص سوالی در مورد پزشکی قانونی سقز و مشکلات چندساله فرارروی این واحد در سقز گفت:
مشکل پزشکی قانونی مختص به سقز نیست و حتی در تذکری در صحن مجلس خواستار پیگیری مشکلات این سازمان شده ام اما گلایه اصلی به پزشکان سقزی وارد است که کسی حاضر به پذیرش این کار نیست، مشکل پزشکی قانونی سقز بحث حقوقی پزشکان شاغل در پزشکی قانونی است و باید جازبه ای اقتصادی برای این موضوع صورت پذیرید.
بیگلری درخصوص مشکلات اراضی ملی نیز توضیحاتی داد و افزود:
برای حل مشکل اراضی ملی شهرستان سقز در روزهای آتی با دعوت از مدیران کل ، منابع طبیعی ،راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و ثبت و حضور در سقزپیگیر مشکلات شهروندان باشیم و مشکلات بصورت ریشه ای حل شود.
محسن بیگلری درمورد تخلفات اعلام شده توسط سازمان بازرسی کشور در شهرداری سقز، سیلوو …. بیان کرد : بنده نیز درخواست پیگیری تخلفات صورت گرفته را دارم تا حق هیچ شهروندی ضایع نشده باشد.
بیگلری ضمن انتقاد شدید ازعملکرد اداره کل راه و شهرسازی از عدم بازدید از وضعیت طرح های عمرانی سقز، گفت: تعداد زیادی از راههای روستایی شهرستان به یک پیمانکار واگذار شده که متاسفانه بعلت عدم اختصاص اعتبارات لازم، طرح ها پیشرفت چندانی نداشته اند.
وی درخصوص وضعیت میراث فرهنگی نیز افزود : از وضعیت نابسامان حوزه میراث فرهنگی بشدت گلایه دارم و بی توجهی در مورد نبود موزه، وضعیت اسفناک قلعه زیویه و کوشکه له و و خانه کمانگر بسیار گلایه مندم و کم کاری در حوزه فرهنگی قابل گذشت و کوتاهی نیست.
محسن بیگلری در ادامه نشست خبری به سوالات دیگری از خبرنگاران مانند : نبود موزه ، مشکل تعویض پلاک سقز، مشکلات فراروی چاپ و نشر در سقز، بیمه خبرنگاران ، آموزش و پرورش ، سنگ شکن و نوبت دهی بیمارستان و درمانگاههای سقز و مشکلات موجود در بخش درمانی شهرستان ، شهریه مدارس، امام جمعه قه وخ ، حمایت کامل از انتصاب مدیران شهرستان در پست های مدیرکلی استان پاسخ داد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی