آموزش و پرورش سقز پاسخگو باشد/ جذب خَیّر برای ساخت مدرسه و در مقابل ، کم کاری قابل قبول نیست

بعد از گذشت ۱ سال از ساخت مدرسه روستای برچم توسط خیّر تهرانی این مدرسه فاقد برق است.

به گزارش ده نگی شار:

دبستان روستای برچم در سال ۹۶ توسط یک خیر از تهران(اهدایی ویدا ستاری میرسلطان) و زمین مدرسه هم توسط یک خیر از روستا اهدا و ساخته شد و از آبان ماه  ۹۶ افتتاح و هم اکنون دانش آموزان این روستا در این مدرسه در حال تحصیل هستند، اما نکته قابل تامل ماجرا عدم اختصاص برق به این ساختمان است.

ساختمانی که سیستم گرمایشی آن پکیج و برقی میباشد اما بدلیل نداشتن برق ، عملا این ساختمان کارایی مناسب را برای دانش آموزان نداشته و در وضعیت نامناسبی بسر میبرند.

طی پیگیری های خبرنگار ده نگی شار درخصوص علت نداشتن برق ساختمان مدرسه،اهالی و مطلعین اعلام کرده اند که طی پیگیریهای مکرر اهالی متاسفانه آموزش و پرورش بخش زیویه اقدام مناسبی را در جهت مرتفع کردن مشکل که جانمایی یک تیر برق بین ساختمان و ترانس برق است نکرده و متاسفانه اداره برق نیز هیچگونه همکاری در این خصوص نداشته است.

فارغ از اینکه علت مشکل چیست و چه اقداماتی انجام گرفته است اما بی تفاوتی مسئولین امر در این رابطه جای سوال دارد.

در چند سال گذشته مدیریت  آموزش و پرورش سقز در مراسمات گوناگون و افتتاحیه های مدارسی که توسط خیرین ساخته میشود همواره بر این نکته تاکید کرده اند که مدارس تعداد زیادی از روستاهای شهرستان در حال تخریب هستند و از خیرین درخواست کمک دارند ، اما اینگونه کم کاری ها مطمئنا باعث دلسردی و پیشقدم شدن افراد خیّر می شود.


جوابیه اداره برق شهرستان سقز پیرامون موضوع برق مدرسه روستای برچم

باستحضار همشهریان فهیم میرساند در ابتدا حیاط مدرسه زیر خط فشار متوسط ساخته شده بود که این موضوع هم نظر ایمنی برای بچه های مدرسه مشکل ساز بود هم از آیین نامه اداره برق مشکل داشت که بدون هیچ هزینه ای موضوع مرتفع شد و اداره برق شهرستان هیچ مشکلی در واگذاری امتیاز برق به مدرسه نداشته و بایستی آموزش و پرورش بخش زیویه پیگیر موضوع باشد.

با تشکر


جوابیه آموزش و پرورش بخش زیویه

باسلام واحترام،ضمن تشکر از اطلاع رسانی شما و همشهریان محترم درخصوص خبری مبنی بروصل نشدن برق دبستان خیرساز روستای برچم درپایگاه خبری(ده نگی شار) به استحضارمی رساند
۱_مدارسی که توسط خیرین مدرسه سازواداره کل نوسازی احداث می گردد هیچگونه بودجه ای نسبت به آنهابه ادارات آموزش وپرورش اختصاص داده نمی شود.
۲_هزینه جابجایی ونصب یک تیربرق پنجاه میلیون ریال وهزینه خرید انشعاب برای مدارس هیجده میلیون ریال می باشد.
۳_باعنایت به خیرسازبودن این آموزشگاه و لزوم پی گیری این گونه موارد ازطرف اداره کل نوسازی مدارس استان،این اداره مکاتباتی را با نوسازی به شماره های
۵۸۳۴/۱۸۵۶۸/۲۶۰۰مورخ۹۶/۱۰/۲۰و
۵۸۳۴/۲۰۹۰۰/۲۶۰۰مورخ ۹۶/۱۲/۱۰ مبنی بردرخواست تامین اعتباربرق مدارس جدیدالاحداث داشته است که متاسفانه منجر به نتیجه وتامین اعتبارنشده است همچنین ازطرف خیر محترم هم هزینه انشعابات تامین نگردیده ،بااین حال ضمن تشکر از همکاری اداره برق شهرستان چند مورد بازدید و کارشناسی های لازم جهت رفع موانع ایمنی صورت گرفته است این اداره هم اقدامات لازم راجهت تامین هزینه انشعاب ومراحل اداری بعمل آورده است که ان شاالله باهمکاری وهماهنگی اداره برق به زودی برق دبستان وصل خواهدشد.
مضافا باتوجه به اینکه برق ساختمان بامساعدت وهمکاری یکی از خانوارهای همسایه مدرسه تامین شده بودبه لحاظ برق وگرمایش وپکیج مدرسه مذکورمشکل خاصی نداشته ونامناسب بودن وضعیت مدرسه که در خبر آمده بود تکذیب می گردد.

روابط عمومی اداره آموزش وپرورش منطقه زیویه

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی