آقای فرماندار صلاح و صرفه شهر را قانون تعیین می کند نه شما!!!!

آقای فرماندار صلاح و صرفه شهر را قانون تعیین می کند نه شما!!!! / دستگاه ناظر بر عملکرد فرمانداران کجاست؟/ آقای فرماندار درخصوص منافع شهر و شهروندان سقزی دست به عصاتر باش

▪️آنچه که در سقز روی داده و می دهد نشان از اعمال سلیقه شخصی و ارجحیت نظرات فردی فرماندار سقز بر صلاح و مصلحت شهر و شهروندان سقزی است.

به گزارش ده نگی شار:

▪️با هویدا شدن ردپای فرماندار سقز در اختلافات درونی شورای شهر سقز و آشفتگی در خدمت رسانی شهرداری سقز به شهروندان ، هر روز تصمیماتی از سوی جعفر توان؛ شهر، شورا، شهرداری و شهروندان سقزی را با چالشی جدید  روبرو می کند.

▪️در طول یکسال گذشته رد بسیاری از مصوبات شورای شهر سقز که تماما با درخواست شهرداری و در راستای پیشبرد هر چه بهتر خدمات رسانی به شهروندان بوده موجب شده است بسیاری از خواستها و نیازهای شهری مسکوت بماند .

▪️در تازه ترین اتفاق ، کمیته تطبیق شهرستان سقز برای دومین بار مصوبه ارجاعی از سوی شورای شهر سقز مبنی بر توافق شورا و شهرداری با یکی از مالکین زمینهای پشت شهرک دانشگاه به متراژ بیش از ۱۵۰ هزار متر مربع درخصوص اعمال تبصره ۳ ماده ۱۰۱ قانون اصلاح شهرداریها و تبصره ۴ قانون تعیین وضعیت املاک را به دلیل عدم اخذ قدرالسهم شهرداری در تمام معابر به نسبت توافق شده ، مصوبه را فاقد قابلیت اجرایی دانسته و خواستار تجدیدنظر پیرامون مصوبه مذکور شده و ارجاع مصوبه پس از اصلاح به کمیته تطبیق شده است.

▪️در حالیکه طبق قانون بابت سرانه فضای عمومی و خدماتی ۲۵% از کل ملک و بابت شوراع و معابر ۲۵% از باقی مانده ملک(یعنی ۲۵% از ۷۵% ) را به عنوان سهم شهرداری از تفکیک زمین مشخص کرده که شهرداری سقز توانسته برابر توافقات انجام شده بیش از ۶۳ درصد از کل زمین مذکور را بابت قدرالسهم خود اخذ کند که در سالیان گذشته بسیاری از توافقات بین ۴۰ تا ۵۰ درصد متغیر بوده و با تعامل و حسن نیت صورت گرفته از سوی مالک این سهم افزایش قابل قبولی نسبت به سایر توافقات داشته است.

▪️متأسفانه اختلافات پیش آمده در طول یکسال گذشته موجب شده تا بسیاری از مصوبات شورای شهر مسکوت بماند و این حالی است که فرماندار به جای میانجیگری و دفاع از حقوق عامه و تسهیل گری در پیشبرد خدمات شهری ، چوب لای چرخ اندک برنامه ها و پروژه های شهری گذاشته و عملا مانع پیشرفت شهر سقز شده است.

▪️ناگفته نماند که شورای شهر سقز نیز بدون در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهر که وظیفه اصلی آنان است ، در بسیاری از موارد اقدام به سکوت در برابر تصمیمات انجام گرفته شده و بدون شفافیت ، در عمل خود را سپر و آماج حملات و اتهاماتی همچون نداشتن شهامت و جسارت در بیان مشکلات و اصرار بر تصمیماتشان می دانند و می توان این ترس و واهمه را به دلیل برخوردهای چکشی و نامتعارف فرماندار دانست.

▪️اما شاید ایراد اصلی به دستگاههای ناظر بر عملکرد فرمانداران و در راس آن استاندار  باشد که تاکنون نسبت به عملکرد فرماندار سقز در مدت انتصابش در این پست، واکنشی نداشته اند.

▪️در پایان باید به این موضوع اشاره ای داشت که برابر مصوبه هیئت وزیران با موضوع رعایت صلاحیت و حدود و اختیارات هیات تطبیق در رسیدگی به مصوبات صراحتا بیان شده که با عنایت به جایگاه شوراها و مسئولیت آنها در قبال رعایت صرفه و صلاح شهر و شهرداری و حقوق اشخاص در مصوبات ، با توجه به امکان رسیدگی مصوبه در محاکم قضایی به درخواست اشخاص و با رسیدگی شرعی از سوی شورای نگهبان فارغ از رسیدگی هیات تطبیق وفق تبصره ۱ ماده ۹۰ قانون یاد شده لازم است از مشروط کردن رسیدگی ها خودداري و به قید فوریت مصوبات بررسی و از اعتراض های موهوم و مبهم خودداری گردد..

ده نگي شار(۱۴۰۲/۰۹/۳۰)

@dangishar

پیج اینستاگرام

https://www.instagram.com/dangishar.ir/

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی