آغاز جستجو برای یافتن شهروند گمشده سقزی

از صبح امروز و با اعزام تیم غواصی آتش نشانی سقز ، زریبار مریوان و گروه آفرود سقز جستجوهای برای یافتن عباس قادرزاده کولبر سقزی گمشده در مرز سیرانبند بانه آغاز شد.

به گزارش ده نگی شار:

هفته گذشته و در پی حادثه ای در منطقه مرزی بانه ۳ نفر از کولبران دچار حادثه شدند که متاسفانه ۲ نفر کشته و ۱ نفر مفقود شد.

در پی این حادثه تلاش برای یافتن عباس قادرزاده( ساکن سقز) توسط خانواده ، آشنایان و اهالی منطقه آغاز شد اما متاسفانه نتیجه ای در پی نداشت.

از صبح امروز و طی درخواست خانواده قادرزاده تلاشها برای یافتن وی وارد فاز جدیدی شد و با توجه به نزدیکی محل گم شدن عباس به رودخانه ، تیم غواصی آتش نشانی سقز ، تیم آفرود سقز، تیم کوهنوردی و هیئت اتومبیل رانی بانه، ۳ داوطلب کوهنورد و غواص سقزی و جمعی از اهالی روستاهای محل حادثه جستجوها در رودخانه و کوههای اطراف محل حادثه آغاز شد.

محمد دولتی سرپرست سازمان آتش نشانی سقز که با ۳ غواص در محل حضور دارد در تشریح آخرین وضعیت جستجو در گفتگویی با خبرنگار ده نگی شار گفت :

صبح امروز و با هماهنگی ها و مساعدت شهردار سقز تیمی ۴ نفره(۳ غواص و سرپرست سازمان) بهمراه کلیه تجهیزات شامل قایق موتوری ، لباس و کپسول اکسیژن و پمپ شارژ کپسول به محل اعزام و از همان لحظات اولیه حضور در محل عملیات آبی در رودخانه و حاشیه سد کیله واقع در منطقه ننور و برویشکانی آغاز شد.

دولتی افزود: غواصان سازمان آتش نشانی سقز و ۱ غواص آتش نشانی مریوان و ۲ غواص داوطلب سقزی بصورت مداوم در آب سرد رودخانه در حال جستجو هستند اما تا بدین لحظه نتیجه ای در برنداشته است و در این راستا نیز قایق موتوری متعلق به آتش نشانی سقز برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی ضمن پوشش غواصان بصور مداوم و بدون توقف در حال گشت زنی در محدوه و حاشیه سد کیله است.

محمد دولتی گفت: تا بدین لحظه ۲ طرف حاشیه رودخانه و بخش زیادی از سد کیله بازرسی و کنکاش شده است که عملیات با جستجو در کف رودخانه وارد فاز جدید خواهد شد.

دولتی در پایان افزود : جستجوها تا زمان روشن بودن هوا و مساعد بودن شرایط جوی ادامه و در صورت بی نتیجه بودن ، فردا نیز جستجو را ادامه خواهیم داد.

ماجد امامی رئیس کمیته آفرود استان کوردستان و سرپرست تیم اعزامی آفرود سقز به منطقه نیز در گفتگویی با ده نگی شار و در تشریح وضعیت منطقه و کیفیت عملیات گفت:

صبح امروز بهمراه ۱۵ نفر از اعضای تیم آفرود سقز و چند داوطلب سقزی به محل اعزام و با حضور در منطقه ، جستجوها بصورت گشت زنی در آب توسط غواصان و کوههای منطقه بصورت پیاده و خودرویی توسط تیم آفرود و تعدادی از اهالی روستاهای ننور و برویشکانی آغاز و کماکان نیز ادامه دارد اما تا بدین لحظه هیچ اثری از عباس قادرزاده شهروند سقزی بدست نیامده است.

ماجد امامی افزود: امروز درصورت به نتیجه نرسیدن جهت استراحت و تجدید قوا به شهر بانه عزیمت و از فردا جستجوها را ادامه خواهیم داد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی