آغاز به کار نمایشگاه آثار نقاشی و طراحی

نمایشگاه آثار نقاشی و طراحی ۶ هنرمند در نگارخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز آغاز به کار کرد.
به گزارش ده نگی شار:
۷۷ اثر نقاشی و طراحی۶هنرمند سقزی در نگارخانه فرهنگ و ارشاد سقز به نمایش  گذاشته شد.در این نمایشگاه آثاری به سبک رئالیسم  و با استفاده از گواش -آبرنگ-آب مرکب و سیاه قلم آماده و در این نمایشگاه در معرض عموم قرار گذاشته شد.
خبرنگار ده نگی شار مصاحبه هایی کوتاه با این هنرمدان انجام داده است :
خانم شلیر قدیمی دارنده کارشناسی نقاشی از سال ۸۱ در  این رشته فعالیت دارد و تا کنون در ۱۱ نمایشگاه آثار خود را به نمایش گذاشته  است و ۷ اثر خود را در این نمایشگاه در معرض دید هنردوستان قرار داده است.
قدیمی در مورد حضور در جشنواره از شرکت در جشنواره خوارزمی در بخش خلاقیت  و کسب مقام اول در سال ۸۳ سخن گفت.
وی علت برگزاری نمایشگاه جمعی امسال را  داشتن ارتباطی دوستانه با هنرمندان همچنین زمان مناسب نمایشگاه عنوان کرد.
قدیمی استقبال روز اول از نمایشگاه را خوب توصیف و از علاقمندان به این هنر دعوت کرد در جهت پیشرفت و دلگرمی هنرمندان از این نمایشگاه دیدن فرمایند.
شلیر قدیمی در پایان از متولیان فرهنگی و در راس آن اداره فرهنگ و ارشاد سقز در خصوص تبعیض و کم لطفی در بین هنرها  گلایه و  عنوان کرد ای کاش همانگونه که برای جشنواره های برگزار شده و در حال اجرا ارزش و هزینه و تبلیغات گسترده و ….. دارید برای هنرهای دیگر نیز حرمتی قائل و به چشم یتیم به آن نگاه نمی کردید.

آقای فاروق قادری آذر برخلاف رشته تحصیلی خود که
در ضمیه کارشناسی برق و الکترونیک تحصیل کرده از روحیه هنرمندانه ای برخوردار است.
قادری آذر فعالیت خود را در این عرصه ۲۰ سال و  ۷ نمایشگاه ( ۳ نمایشگاه انفرادی و ۴ نمایشگاه گروهی) را در کارنامه خود دارد و  در جشنواره هنرهای تجسمی غرب کشور ( مریوان ) و در بخش طراحی موفق به کسب مقام اول این جشنواره شده است.
تخصص قادری آذر در طراحی و نقاشی با رنگ روغن و کاریکاتور است که تعداد ۲۸ اثر طراحی و ۵ اثر رنگ روغن را در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داده است.
فاروق قادری در پایان ضمن دعوت از همشهریان عزیز از مسئولین شهرستان نیز در خصوص ضعف در همکاری با تعدادی از هنرها  گلایه ای نیز داشت.

خانم شنه دژاگه
دارای مدرک دیپلم  و پس از وقفه ای ده ساله مجددا فعالیت خود را آغاز و هم کنون چند ماهی است که هنر خود را در قالب تابلوهای نقاشی و با تکنیک مداد رنگی عرضه کرد.
دژاگه ۵ اثر خود را در این نمایشگاه که اولین نمایش آثارش است در معرض دید همگاه قرار داده است.
در همان نگاه اول به آثار و تابلو های این هنرمند  حتی اگر سررشته ای از هنر نقاشی نداشته باشید به راحتی با آثار این هنرمند ارتباطی هنری و حتی عاطفی از لحاظ زیبایی برقرار خواهید کرد.

آقای خالد سیاحی
۲۹ ساله و دارای مدرک تحصیلی کاردانی در رشته نقاشی است
وی شروع فعالیت هنری خود را به ۱۰ سال پیش  و در سن ۱۹ سالگی اعلام و این نمایشگاه را دومین نمایشگاه گروهی بیان کرد  که سبک کار خود را رئالیسم و ۸ طرح را در این نمایشگاه در معرض دید هنردوستان قرار داده است.

آقای مسعود کریمی
۲۸ ساله و دارای مدرک تحصیلی کاردانی نقاشی و  در حدود ۱۰ سال مشغول به هنرنمایی است .
کریمی تاکنون در ۴ نمایشگاه آثار خود را عرضه و همانند دوست  و همکلاس خود  آقای سیاحتی ، در سبک رئالیسم و تعداد ۱۷ اثر را در این نمایشگاه در معرض دید همگان قرار داده است.

خانم ژاله بهرامی
دارای مدرک کاردانی در رشته نقاشی و در سبک رئالیسم و حدود ده سال در این هنر مشغول فعالیت است که تاکنون ۶ نمایشگاه انفرادی و ۱۷ نمایشگاه جمعی را برگزار نموده است.
بهرامی را میتوان یکی از افتخار آفرینان این رشته هنری در سقز نامید .
وی در جشنواره سال ۸۲ مقام اول کشوری را کسب و ۲ مقام اول در مریوان ، دو مقام دوم و یک مقام سومی را در یک روز با نقاشی کسب نموده است.
ژاله بهرامی ۸ اثر خود را در این نمایشگاه ارائه و علت برگزاری نمایشگاه دسته جمعی را نشان دادن توانایی هنرمندان سقزی در جهت به تصویر کشیدن فرهنگ و احساس کرد و کردستان اعلام کرد.
بهرامی هم اکنون به عنوان مربی نقاشی در فرهنگ و ارشاد مشغول به کار و موفقیت در این زمینه را مرهون خانواده خود دانست و برنامه آینده خود را صرفا طراحی عنوان کرد.

شرحی در مورد سبک رئالیسم:

سبك رئاليسم
رئال یعنی واقعی و رئالیسم به معنی واقعی گری و حقیقت گرایی، نوعی گرایش هنری است که اشیاء و موجودات را آنگونه که هستند، زشت را زشت و زیبا را زیبا ترسیم می نمایند. سبک نقاشی رئالیسم نقطه مقابل سبک رومانتیک قرار دارد. سعی هنرمند نقاش رئالیسم در این است که موضوعات منتخب را بدون کم و کاست و شیرین کاری و عوام فریبانه شدن طرح در ذهن بیننده، ترسیم کند و تخیلات غیرواقعی نیافریند و شعار ندهد. مبنای کار آنان صادقانه نگری و صادقانه اندیشیدن است.
نقاشی,سبک های نقاشی,نقاشی رئالیسم
سبک نقاشی رئالیسم نقطه مقابل سبک رومانتیک قرار دارد
سبک رئالیسم علاوه بر اروپا، بخش عظیمی از روسیه را به خصوص در شاخه های اجتماعی و سیاسی در بر گرفت. هدف هنرمند سبک رئالیسم به تصویر کشیدن موضوعات عادی و روزمره مردم کوچه و بازار، دهقانان، کارگران و سایر اقشار جامعه است. بر خلاف مکاتب قبلی خود، فقط به دنبال به تصویر درآوردن صحنه های ناب و زیبا و تجملی زندگی نبوده است.

از مواردی که در نمایشگاه متاسفانه جزو نقایص بود و نماشگاه را  بشدت تحت تاثیر قرار داده بود عدم وجود نور محیطی کافی بر روی تابلوها ، نبود تهویه هوا و فضای کوچک و سقف کوتاه نمایشگاه است  که متاسفانه هیچ وجه تمایزی با یک سالن یا محل برگزاری نمایشگاه ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی