آغاز به کار بزرگترین رویداد فرهنگی سال ۹۵ در سقز

سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز آغاز بکار کرد.
به گزارش ده نگی شار :
سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز با تایید ۱۳ طرح توسط هیئت بازبین  و  نمایش اولین اثر به نام سرناد کاری از سنندج بنام سرناد آغاز شد .
مسئولین شهرستانی و استانی با پیامهایی جداگانه آغاز بکار سیزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز را به تبریک گفتند.

dangishar-com-jashnvare-kurdi-saqqez-1

عبدالحمید زاهدی

عبدالحمید زاهدی
استاندار کردستان و رئیس شورای سیاست گذاری سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر کردی
هنر تئاتر به عنوان هنر مردمی و یکی از وجوه فرهنگی ،نیاز به ثبات،آرامش و مداومت دارو و برای تداوم این جشنواره فاخر باید بیشتر تلاش کرد.

مهدی شفیعی

مهدی شفیعی

مهدی شفیعی
مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی ایران
این رویداد بزرگ فرهنگی همچون پاره تن جشنواره های ملی و بین المللی دیگر عزیز و گرامی است و حضور هنرمندان استان های کرد نشین و گروههای خارجی مایه مباهات جامعه هنری ، خصوصا خانواده بزرگ تئاتراست.

محسن بیگلری

محسن بیگلری

محسن بیگلری
نماینده سقز و بانه در مجلس
بسیار خوشحالم که بار دیگر شاهد به صحنه رفتن هنر تئاتر از هنرمندان خلاق و متعهد استان های کرد نشین ایران هستیم و به خود می بالم که تئاتر کوردی در شهر باستانی سقز محفلی برای نمایش هنر جوانان و پیشکسوتان این عرصه شده است.

علی اکبر ورمقانی

علی اکبر ورمقانی

علی اکبر ورمقانی
معاون استاندا و فرماندار ویژه سقز و رئیس ستاد برگزاری جشنواره
بی شک رونق و پویایی تئاتر کوردی شهرستان سقز در گرو تحقق خواسته ها و مطالبات قابل انجام فعالان و پیشکسوتان این هنر مردمی است امیدوارم هر سال شاهد برپایی مناسب این رویداد مهم فرهنگی باشیم.

حجت الاسلام رحیم جعفری

حجت الاسلام رحیم جعفری

حجت الاسلام رحیم جعفری
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان
استقلال جشنواره های هنری چون جشنواره تئاتر کوردی سقز از منظر عدم وابستگی به دولت و ارتقا جایگاه حقوقی آن نیز از سیاست های برگرفته از گفتمان اقتصاد مقاومتی و ترویج اقتصاد هنر و حریت، بر آمده از فعل آرمان فرهنگ انقلاب اسلامی است.

ضیاءالدین نعمانی

ضیاءالدین نعمانی

ضیاءالدین نعمانی
شهردار سقز و دبیر سیزدهمین جشنواره تئاتر کوردی
تئاتر کوردی در طول دوازده دوره گذشته پیشرفت ها و کارکردهای مناسبی داشته و هنرمندان در بیان واقعیت ها ، اصالت ،ارزشها و مطلوبیت های منطقه و کشور عزیزمان سهم موثری ایفا کرده اند پس باید بسترهای لازم برای توسعه این جشنواره مردمی و هنری را بیش از پیش فراهم نماییم.

باقی رحمان پود

باقی رحمان پود

باقی رحمان پود
رئیس شورای اسلامی شهر سقز
بسیار خرسندیم که جشنواره تئاتر کوددی وارد سیزدهمین دوره خود میشود . با عنایت به پشتکار، موفقیت ها و تجربیات روز افزون ، این جشنواره وارد عرصه ها و فازهای جدیدی شده و جایگاه مناسب فرهنگی – هنری در سطوح ملی و بین المللی پیدا نموده ،که این مهم مایه مباهات تمام همشهریان خصوصا جامعه فرهنگی و هنری است.

شایان ذکر است
جشنواره تئاتر کُردی از سال ۷۸ به مدت شش سال برگزار شد، اما به دلیل مشکلات مالی بعد از شش دوره متوقف و دوباره از سال ۸۷ از سر گرفته شد و تا سال ۹۰ به مدت چهار دوره دیگر پیگیری و اجرا شد که مجددا بعد از ۳ سال توقف از سال ۹۳ دوباره فعالیت خود را آغاز کرد و سال گذشته نیز دوازدهمین دوره این جشنواره با حضور ۱۲ گروه نمایشی  برگزار گردید.

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. وای خیلی خوبه ساییتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی