آغاز آمارگیری زنبورستانها در شهرستان سقز از هفتم مهرماه

محمد نافع علایی نیا معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز از آمارگیری سالیانۀ زنبورستانهای شهرستان سقز، همزمان با کل کشور، از هفتم تا نوزدهم مهرماه خبر داد.
علایی نیا از تمامی زنبورداران، به ویژه زنبوردارانی که در یکسال گذشته به این شغل روی آورده اند، و یا در سال گذشته در آمارگیری شرکت نکرده اند درخواست نمود که آدرس محل استقرار زنبورستان خود را به مراکز جهاد کشاورزی منطقۀ خود اعلام نمایند، تا کارشناسان پهنه ها با هماهنگی لازم و حضور در محل نسبت به آماربرداری و اخذ سایر اطلاعات مربوطه اقدام نمایند.
بدیهیست زنبوردارانی که در آمارگیری شرکت ننمایند در فاصله یکسال آینده امکان صدور دفترچه، و یا اخذ تسهیلات بانکی و بهره مندی از دیگر امکانات احتمالی را از دست خواهند داد.
وی در ادامه اظهار داشت که حسب هماهنگی های به عمل آمده با نیروی محترم انتظامی و دیگر مجاری مرتبط، هرگونه جابجایی زنبورستانها در فاصله زمانی ذکر شده ممنوع می باشد.
به گفته علایی نیا شهرستان سقز در حال حاضر با دارا بودن تعداد ۶۰۰۰۰ کندو رتبه اول استان را از لحاظ پرورش زنبور عسل در اختیار دارد، که این تعداد کندو متعلق به ۱۶۰۰ بهره بردار ، با تولیدی معادل ۵۰۵ تن عسل می باشد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی