اجرای طرح های عمرانی پیوست فرهنگی-اجتماعی داشته باشد/بهره گیری از ظرفیت های مرزی و تاریخی سقز

 

معاون عمرانی استانداری کردستان گفت: بهره گیری از ظرفیت های مرزی و تاریخی سقز، جذب سرمایه گذاری، رفع ترافیک و بهبود خدمات رسانی موردتوجه شورا و شهرداری باشد

امیر قادری در مراسم تکریم و معارفه شهردار سقز عنوان کرد: با تمامی توان در راستای توسعه و پیشرفت استان و شهرستان سقز برای ارئه خدمات شایسته به شهروندان تلاش می نماییم، مردم لایق خدمات مناسبتری هستند.
وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی در سطح کشور خاطر نشان ساخت: باید با مدیریتی نوین شهر ها را اداره نمود تا بتوان بر این مشکلات فایق آمد.

قادری افزود: شهروندان ما خواستار ارائه خدمات مطلوبتری هستند، لذا باید شورا و شهردار سازوکار اساسی برای اداره امور شهری به شیوه مناسب در نظر بگیرند.
وی ادامه داد: ارتقای سطح ایمنی شهری یکی دیگر از موارد مهم شهریست که باید در سطح شهرستان، استان و کشوری تدابیر لازم برای آن اندیشید.

معاون عمرانی استاندار کردستان بیان داشت: دولت و مجلس در فکر ارائه نظام مالی پایدار با توجه به جمعیت شهرها برای شهرداری هستند که این امر می تواند اقدامی کارساز و موثر باشد.

قادری با اشاره به گستردگی بافت فرسوده در سطح کشور گفت: به سادگی نمی توان از کنار آن گذشت، باید مدیریت شهری برنامه و اقدامات لازم برای بازسازی، ایمنی سازی و ساماندهی این مشکل در دستور کار قرار دهند.

وی افزود: ضروریست کمیته برنامه ریزی شهرستان منابع مالی بیشتری برای برنامه ریزی و توانمند سازی حاشیه های شهر اختصاص دهند.
معاون عمرانی استاندار کردستان به پتانسیل های بلقوه طبیعی و مرزی سقز اشاره و گفت: باید از آن بهره گرفت و تلاش نمود، شهر سقز به جایگاه واقعی خود برسد.

قادری تلاش برای رفع امور ترافیکی با ایجاد شبکه معابر و تدابیر فنی لازم را مهم و ضروری خواند و بیان داشت: تعریف طرح های عمرانی باید پیوست اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و فرهنگی داشته باشد و برآورد دقیقی برای پروژه ها داشته باشیم.
وی با بیان اینکه همکاری و همدلی رمز موفقیت است بر تداوم این رویکرد تاکید و اضافه کرد؛ شورا شهر و فرمانداری ها نیز رویکرد نظارتی خود را به صورت قانونمند و کارشناسی بر امورات شهری تقویت کنند.
قادری از تغییر شهرداران در بازه زمانی کوتاه در دوره گذشته شورا در سطح استان انتقاد کرد و گفت: نمی توان برون داد و خروجی مثبتی از این جابه جایی های زودگذر گرفت.

معاون استاندار کردستان عنوان کرد: نخبگان، پیشکسوتان، متخصصان، توانمندان و کسانی که می توانند عملکرد مناسبی داشته باشند باید به میدان عمل آمده و به عنوان شورای شهر و یا مشاوران دلسوز در راستای توسعه و پیشرفت شهری و دیارشان تلاش کنند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی