شهر سقز دیگر جایی برای اضافه شدن ناوگان به بخش حمل و نقل عمومی ندارد

به بهانه دایر کردن شرکت تاکسی آنلاین در سقز
نزدیک به هفته ای می شود که زمزمه های مبنی بر برپایی دفتر شرکت تاکسی آنلاین در سقز به گوش می رسد که به زعم بنده کاری ناصواب و کارشناسی نشده است.
با عنایت به تعداد زیاد تاکسی های خطی و گردشی ، آژانس های مسافربری ، اتوبوس های خط واحد و دغدغه های فعالین حوزه حمل و نقل و رانندگان مبنی بر تعداد زیاد آنها و ترافیک شهری فعالیت این دفتر در معیشت رانندگان حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی خواهد گذاشت و لازم است مسئولین شهر سقز تمهیداتی بیندیشند تا این امر تحقق نیابد .
برابر ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت که در تاریخ ۱۸ آذر ماه ۸۶ در مجلس شورای اسلامی تصویب و در مورخه ۲۸ آذر ماه ۸۶ به تصویب شورای نگهبان رسید و همچنین به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی و برابر بند ث ماده یک و ماده پنجم آیین نامه اجرایی حمل و نقل بار و مسافر در شهر و حومه کلیه شرکتها و موسسات و سازمانها و هر گونه دفاتر حمل و نقل عمومی مسافر ، کلیه امورات مدیریتی حمل و نقل بار و مسافر در شهر و حومه تحت نظارت کامل شهرداریها می باشد و صدور هر گونه پروانه فعالیت مستلزم اخذ مجوز از شهرداریها می باشد که این آیین نامه در تاریخ ۱۷ خرداد ماه ۸۸ به تصویب رییس جمهور رسیده و به کلیه وزرات خانه ها و ادارات ابلاغ گردیده است .
لازم به ذکر است هر گونه مصوبه یا بخشنامه بغیر از این ملغی تلقی شده و با توجه به اینکه مجموعه حمل و نقل عمومی خود دارای یک قانون و آیین نامه کامل اجرایی می باشند شامل قانون مجمع امور صنفی نبوده و از آن پیروی نمی نماید .
همچنین در بخشی دیگر برابر قانون الحاق یک تبصره به ماده واحده راجع به تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی زیر نظر شهرداری مصوبه شورای عالی انقلاب اسلامی و تاییدیه هیئت وزیران در تاریخ ۱۰ آبان ماه هفتاد چهار کلیه امورات حمل و نقل عمومی در شهرها به شهرداریها واگذار شده است و اعلام داشته هر گونه واگذاری امتیاز فعالیت شرکتهای خصوصی ، موسسات اتومبیل کرایه، آژانسها ، دفاتر حمل و نقل و سازمانها با هر نوع خودرو فقط و فقط از طریق شهرداریها انجام میگیرد و کلیه مجوزات دیگر از هر ارگانی ممنوع و غیر قانونی تلقی می گردد .
در پایان با عنایت به قوانین فوق با علم و آگاهی از نیت خیر اعضای محترم شورای اسلامی دور پنجم هر گونه اضافه شدن به ناوگان حمل و نقل شهری در این شرایط مصوبه ای نخواهد گرفت .
از خداوند خیر و سلامت را برای همه همشهریانم خواهانم .
خدمتگزار مردم در شورای شهر
امیر زارع زاده

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی