آمادگی تیم غواصی سازمان آتش نشانی سقز

هر ساله با آغاز فصل گرما ، حضور شهروندان در حاشیه رودخانه و اطراف سد جهت شنا و تفریح افزایش می یابد که متاسفانه با اتفاقات ناگواری نیز همراه بوده است.

به گزارش ده نگی شار:

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز در مصاحبه ای وضعیت تیم غواصی سازمان و ماموریت های محوله را تشریح نمود .

ایرج گیلاسی در آغاز با بیان اینکه متاسفانه هرساله در فصل گرما شاهد حوادث ناگوار در رودخانه ها و سد شهید کاظمی بوده و خواهیم بود که تنها در ۲ سال گذشته بالغ بر ۱۰ مورد غرق شدگی همشهریان به ثبت رسیده که با حضور تیم غواصی سازمان اجساد ۸ نفر در زیر آب کشف ، رهاسازی و خارج شده است.

گیلاسی افزود : تیم غواصی سازمان با تعداد پنج نفر و تجهیزات غواصی شامل لباس و کپسول و قایق بادی موتوری آماده فعالیت بوده و بزودی تمرینات تابستانی خود را در سدشهید کاظمی ( لگزی ) شروع خواهد کرد .

ایرج گیلاسی درخصوص آمادگی تیم غواصی آتش نشانی گفت: همه ساله تیم غواصی بصورت مستمر و دوره ای جهت تست تجهیزات و تمرینات تخصصی به سد شهید کاظمی اعزام تا در صورت بروز حادثه با آمادگی کامل به ماموریت های محوله بپردازد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز از کلیه شهروندان درخواست کرد :‌از شنا در رودخانه ها و سد ها بشدت پرهیز نموده و خاطرنشان کرد: شنا در استخر بسیار متفاوت تر از شنا در محیط رودخانه و سدها است و با تصور اینکه قادر به شنا در استخر هستند توانایی شنا در سد و آبهای آزاد را خواهند داشت به هیچ عنوان وارد اینگونه آبها نشوند.

وی در پایان اعلام کرد: کلیه شهروندان در صورت بروز هرگونه مشکل میتوانند با تماس با شماره های ۱۲۵ و ۰۸۷۳۶۲۲۲۲۲۲ سازمان آتش نشانی سقز تماس حاصل فرمایند./ روابط عمومی آتش نشانی سقز

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی