تعطیلی میدان تره بار سقز

 

دیروز صبح میدان تره بار سقز بدلیل اعتراض به اعطای مجوز ساخت مبدان تره بار به شخص غیر و نبود امنیت شغلی اقدام به بستن مغازه های خود کردند.

به گزارش ده نگی شار :

میدان میوه و تره بار سقز در اقدامی جمعی و با نصب بنر در مقابل درب ورودی میدان و خطاب به مسئولین شهرستان ، با اعلام نارضایتی این صنف که مشتمل بر ۵۰۰ خانوار است بدلیل نادیده گرفتن حق خود در اعطای مجوز ساخت میدان تره بار و صدور برای شخص ثالث توسط برخی مسئولین زیربط و امعان به نبود امنیت شغلی آتیه خود خواهان رسیدگی به مشکل صنفی خود شدند.

طی تماس خبرنگار ده نگی شار با فرهاد سهرابی مدیرعامل تعاونی مذکور و پیگیری آخرین اخبار میدان تره بار سقز اعلام شد:
از سال ۹۳ و با اعطای مجوز به فردی خارج از صنف مذکور ، تمامی تلاشها و پیگیری های مجموعه بر آن بود که مجوز فوق باطل و به افراد مرتبط و شاغل در این حرفه واگذار شود ، اما بعد از گذشت ۴ سال ، پیگیری ها هیچ نتیجه ای در بر نداشت و نهایتا طی ارسال نامه به ادارات مرتبط موضوع تعطیلی میدان توسط کسبه شاغل در محل مطرح گردید که مقرر شد تا پایان مرداد ماه به موضوع رسیدگی شود ، اما متاسفانه تا ۳۰ مرداد نتیجه و اطلاعی از تصمیمات و فعالیت های مرتبط با درخواست صنف مذککور انجام نگرفت ، اما به دلیل تداخل روز پایان مدت مقرر با عید قربان ، تعطیلی میدان تره بار سقز به امروز موکول شد.

سهرابی در پاسخ به سوال خبرنگار ده نگی شار مبنی بر اینکه بحث تره بار بحث مهمی بوده و مستقیما در زندگی ۱۵۰ هزار شهروند سقزی تاثیرگذار است و آیا این تصمیم گیری تصمیمی درست بوده است گفت:
این سوال را باید از مسئولین پرسید و در این رابط باید پاسخگو باشند . چون در ۴ سال گذشته بیش ۵۰ نامه از سوی صنف میدان تره بار به ادارات زیربط ارسال شده است اما تاکنون هیچ جواب قانع کننده ای دریافت نشده است.

فرهاد سهرابی در پاسخ به این سوال که تعطیلی میدان تره بار تا چه زمانی ادامه خواهد داشت گفت: طبیعتا ما خواسته هایی داریم که باید مورد توجه قرار گیرد .جلسه صبح امروز در فرمانداری سقز نتیجه ای نداشت و قرار شد عصر امروز نیز جلسه ای دیگر در فرمانداری و در رابطه با موضوع تعطیلی و اعتصاب میدان تره بار برگزار شود . درخواست مهم اعضا ابطال مجوز به فردی غیر از مجموعه فعال در صنف است که از سال ۹۳ مجوز احداث میدان تره بار و زمین را دریافت ، اما تاکنون حتی هیچ اقدامی در خصوص احداث آن ننموده است . امیدواریم جلسه امروز عصر به نتیجه برسد درغیر اینصورت با تصمیم مجموعه احتمال تمدید تعطیلی میدان تره بار سقز وجود دارد.

گفتنی است تا بدین لحظه و طی چندین تماس خبرنگار ده نگی شار با نوروزی ، رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت امکان ارتباط میسر نشده است .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی