تصمیم اکثریت بر خروج رئیس سابق / دوغی نیامد اما رفتنی شد

 

با برگزاری اولین جلسه بعد از درخواست استعفای سردار دوغی و شنیدن نظرات موافق و مخالف و رای گیری ، اما بدون حضور مستعفی، با ۵ رای موافق سردار دوغی از شورای شهر سقز خداحافظی کرد.

به گزارش ده نگی شار:

روز شنبه و بنا به درخواست سردار دوغی مبنی بر استعفا، جلسه ای با حضور ۶ نفر از اعضا و بدون حضور نامبرده برگزار شد.

علت عدم حضور دوغی در جلسه با وجود تحویل دعوت نامه برگزاری جلسه به وی ، همچنین تماس چند عضو برای حضور در جلسه و دفاع از استعفای خود ، درج موارد مورد نظر خود در متن استعفا که ۵ روز قبل از ثبت در دبیرخانه شورا را ملاک و تصمیم خود اعلام نمود.
اعضای شورای شهر با توجه به درخواست دوغی مبنی بر عدم حضور ، جلسه را برگزار و دلایل موافق و مخالف در صحن شورا قرائت شد.

نکته قابل توجه و مشترک در صحبتهای اعضا، گلایه از زمان استعفا و همزمانی با انتخابات هیئت رئیسه،صحبتهای دوغی با یکی از رسانه های سقز و اعلام عدم تمایل یا ناتوانی سایر اعضا در برخورد با فساد ، عدم حضور و دفاع از استعفای خود، بی توجهی به درخواست های کتبی و شفاهی جهت حضور در جلسه ای که خود خواهان برگزاری آن بود اشاره کرد.

در نهایت جلسه بررسی استعفای سردار دوغی برگزار شد:

افشین عزیزی:
استعفای عضو شورای شهر سقز ۵ روز قبل از شماره و ثبت در دبیرخانه در فضای مجازی منتشر گردید،نهایتا پس از ورود درخواست به دبیرخانه ، شورای شهر طبق قانون موظف است در اولین جلسه به موضوع رسیدگی نماید که طی نامه ای که به امضای خود آقای دوغی رسید ، زمان و محل جلسه اعلام گردید و نامه ای جداگانه نیز که توسط یکی از کارکنان شورا شخصا تحویل نامبرده گردید درخواست گردید جهت دفاع از استعفای خود در جلسه حضور یابد که متاسفانه با وجود درخواستهای کتبی و همچنین تماس تلفنی چند عضو شورا با وی ، متاسفانه حاضر به شرکت در جلسه نشد.

در یکسال گذشته تمامی اعضا تعامل خوبی بایکدیگر داشته و تنوع در نظرات نشان بر زنده بودن شورا است.

محمد کرمی:
با استعفای دوغی در هر حال مخالف بوده و هستم ، اما به تصمیم وی مبنی بر استعفا و خارج شدن از جمع اعضای شورا احترام می گذارم برای وی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم اعضای شورا مدت زمان باقی مانده را با تعامل و با نیت خدمت به شهروندان سپری نمایند.

کژال شکوری:

هر چند با استعفای دوغی در این برهه زمانی مخالف هستم اما دلایل وی برای استعفا قابل توجیه نیست .
بند اول استعفا درخصوص تغییرات در شهرداری را مطابق بند قانونی ماده ۷۴ قانون شورا مغایر وظایف شورا میدانم و تغییرات در تمامی حوزه های شهرداری ، خارج از از وظایف شورا است.

مهلت اعلام شده به شهردار ۳ ماه نبود بله پایان فصل کاری بوده، در این مدت چند جلسه در شورا برگزار و به موارد اعلامی به شهردار رسیدگی شد؟؟؟؟

ضمنا صراحتا اعلام می کنم با توجه به شرایط نامناسب منابع مالی شهرداری نه تنها کم کاری صورت نگرفت بلکه با توجه به وضعیت پرداخت حقوق پرسنل و کمبود نیرو در پرکارترین واحد شهرداری ، تمامی کارکنان زحمتکش شهرداری با تمام توان و بیش از حد انتظار خود کار کرده اند که جای تقدیر دارد.

هر گونه دخالت و سفارش خارج از مجموعه شورا در رای گیری و انتخاب رئیس جدید شورا و سایر رای گیری ها را تکذیب و این موضوع را توهین به اعضا و استقلال شورا میدانم. هر چند در چند روز اخیر فشارها و دخالتهایی را از جانب دوستان و اطرافیان دوغی داشته ایم.

توران خانی:
با موارد اعلامی در متن استعفا موافق نیستم و مواردی که برای اتکای به آن برای استعفا عنوان شد قابل فهم و در عین حال قابل قبول نیست.

ناتوانی شورای شهر در مبارزه با فساد توهین به کل مجموعه و اتهام بوده که باید ازعان کرد هرگونه تصمیم و توافقی در صحن شورا حاصل تفکر و تصمیم جمعی بوده است.

عطا محمدی:

نسبت به وضعیت موجود بشدت گلایه مند و ناراحتم ، چون در یکسال گذشته دوغی از جانب سایر اعضا مورد حمایت کامل و حداکثری بود اما نحوه و زمان استعفا، عدم حضور در جلسه ای که خود خواهان آن بود اصلا پذیرفتنی نیست.
گلایه ای بر ما وارد نیست چون با حمایت قاطع اعضا ، دوغی به عنوان رئیس انتخاب و در تمامی موارد حامی و پشتیبان وی بودیم اما مشخص نیست به چه دلایلی از جانب اطرافیان و دوستان وی در فضای مجازی مورد توهین و تهمت واقع می شویم.

بنده از استعفای دوغی بعنوان یک دوست و همکار بشدت ناراحتم ، اما توهین و تهمت به سایر اعضا از جانب هر شخص و گروهی را نمی پذیرم و با آن مقابله خواهم کرد.

امیر زارع زاده :

با استعفای دوغی کاملا مخالفم اما به تصمیمش احترام می گذارم.

در پایان جلسه و با خروج اصحاب رسانه از سالن جلسات ،رای گیری بصورت مخفیانه برگزار و نهایتا با ۵ رای موافق و ۱ رای مخالف ، استعفای سردار دوغی مورد قبول قرار گرفت و مصوبه با امضای اعضا جهت تایید به فرمانداری ویژه شهرستان سقز ارسال گردید.

گفتنی است نفر هشتم انتخابات شورا (رضا اسعدی) در صورت تایید فرمانداری جایگزین سردار دوغی خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی