آهنگ تشکیل هسته اولیه پارلمان زنان سقز نواخته شد

آهنگ تشکیل هسته اولیه پارلمان زنان سقز نواخته شد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه پارلمان زنان در سقز تشکیل می شود افزود:پارلمان زنان، فرصتی مناسب برای نقش آفرینی بانوان است.

کامیل کریمیان روز یکشنبه در جمع نماینده بانوان ادارات گفت: هدف از تشکیل این پارلمان، شناسایی و معرفی ظرفیت بانوان شهرستان در تمام عرصه ها، افزایش نقش زنان در نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری، ارتقای سرمایه اجتماعی زنان و تحکیم بنیان خانواده و ایجاد زمینه برای حضور زنان در عرصه های مدیریتی است.
کریمیان بیان کرد: این طرح شامل مجمع عمومی، هیات رئیسه و کمیسیون های تخصصی پنجگانه است و نماینده پارلمان برای عضویت در پارلمان استان نیز معرفی می شود.
وی ادامه داد:اعضای این مجمع در میان ۲۵ قشر مختلف زنان از جمله سازمان های مردم نهاد، نظام های حرفه ای، اعضای اتاق بازرگانی و اصناف، دهیاران، انجمن های صنفی کارگری، بانوان عضو شوراهای شهری و روستایی، هیات های علمی، هنرمندان ومنتخبین المپیادهای علمی انتخاب می‌شوند.
کریمیان با بیان اینکه بانوان نیمی از اجتماع را شکل می دهند و همچنان که یک زن می تواند مادر و بانوی مفید در جامعه باشد می تواند یک مدیر خوب هم باشد، اظهار داشت:هم اکنون مدیریت بخشداری زیویه، مرکز بهداشت، بیمارستان های تامین اجتماعی و امام خمینی(ره)، کتابخانه عمومی و سه کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان شهرستان سقز برعهده بانوان است.
در این نشست بانوان شاغل در ادارات، دغدغه ها و مشکلات کاری خود در دستگاه های اجرایی را با فرماندار در میان گذاشتند.
احداث پارک بانوان، ناعادلانه بودن توزیع پاداش ها، عدم دخالت دادن بانوان در تصمیم های سازمانی، عدم واگذاری پست به بانوان، توجه به مسکن زنان سرپرست خانوار، اجرای برنامه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ویژه بانوان روستا، از جمله مواردی بود که بانوان شاغل در ادارات بر آن تاکید کردند.
گفتنی است ایده تشکیل این مجموعه برای نخستین بار از خراسان رضوی مطرح شد و به گفته مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان تا پایان سال در تمام شهرستان های استان راه اندازی می شود/فرمانداری سقز

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی