اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن همدان به سنندج تامین می شود

محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور و هیات دولت به مردم کردستان اظهار داشت: زیرساخت های حوزه حمل و نقل از مسایلی است که باید در این استان مورد توجه جدی باشد.
وی اضافه کرد: راه آهن به عنوان یکی از بخش های زیر ساختی حوزه حمل و نقل این استان در قالب طرح اتصال ریلی استان های غربی به مرکز کشور در حال اجراست و هم اکنون در استان کرمانشاه محقق شده و در کردستان نیز در قالب سه قطعه در دست احداث است.
نوبخت افزود: این طرح در قطعه دوم خود نیازمند تملک اراضی برای ریل گذاری است که در این سفر سعی می شود علاوه بر بازدید، مقدمات تخصیص تمام اعتبارات مورد نیاز آن نیز فراهم شود.
معاون رئیس جمهور یادآور شد: تمام اعتبارات در خصوص تملک اراضی مسیر ریل گذاری خط اهن همدان – سنندج تا آخر شهریور از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده می شود.
وی اجرای کریدور شمال – جنوب را از دیگر طرح های اولویت دار دولت تدبیر و امید در تامین زیرساخت حمل و نقل کشور دانست و تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه سعی می کند اعتبارات مورد نیاز این طرح در محدوده استان کردستان را بطور مناسب تخصیص دهد.
نوبخت اظهار داشت: تامین آب شرب و کشاورزی شهرهای استان کردستان از محل سدها از دیگر مورادی است که امروز در این سفر مورد برسی قرار می گیرد.
وی در خصوص برنامه های دولت برای رفع مشکلات اشتغال استان گفت: دولت در سطح کشور برای حل این مشکل ۱۲ برنامه را در دست قرار داده که توسعه ساخت و سازها در بخش مسکن از جمله آن است.
نوبخت افزود: برای این منطور ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی در روستاها، ۵۰ هزار واحد مسکونی حمایتی در شهرها و احیای ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده از جمله این موارد است که با تسهیلات دولتی به سرانجام می رسد.
وی یادآور شد: به همین منطور در این سفر طرح احیای بافت فرسوده که در استان کردستان گنجانده شده نیز مورد بازدید قرار می گیرد.
نوبخت در خصوص تامین اعتبار طرح های مصوب سفرهای استانی رئیس جمهور نیز گفت: در این سفرها ۲۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح ها مصوب شد که سازمان برنامه و بودجه تاکنون ۳۶۰ هزار میلیارد ریال آن را تامین اعتبار کرده است.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: برای طرح های استان کردستان تنها در سال گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است.
وی تاکید کرد: این قول را می دهم که تمام اعتبارات مورد نیاز طرح های استان کردستان از سوی این سازمان تامین شود.
نوبخت در این سفر از طرح راه آهن سنندج – همدان، طرح جدید گردنه صلوات آباد (باند دوم همدان – سنندج)، سامانه انتقال سد قوچم، پروژه بازآفرینی ناحیه منفصل نایسر و کنار گذر سنندج بازدید می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی