اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان برای تجهیز مدارس کردستان

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش سقز گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ فضای آموزشی در استان کردستان وجود دارد که در نانو رتبه نخست و در کنکور رتبه ۱۰ و کشور را به خود اختصاص داده اند.
 رشید قربانی با اشاره به اینکه ۳۰ درصداز فضا‌های آموزشی استان فرسوده هستند بر همکاری خیرین در راستای تخریب و ساخت فضا‌های آموزشی فرسوده تاکید کرد.
محسن بیگلرینماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه مدارس تخریبی زیادی در دو شهرستان سقز و بانه وجود دارد گفت: خیرین بانه‌ای تقریبا در هر ماه یک مدرسه می‌سازند و انتظار می‌رود خیرین سقزی هم در ساخت مدارس بیش از گذشته همت داشته باشند.
فرماندار سقز هم در این نشست با بیان اینکه در شهرستان سقز حدود سه هزار بیسواد وجود دارد بر همکاری مردم با آموزش و پرورش برای ریشه کنی بیسوادی تاکید کرد.
علی اکبر ورمقانی افزود: دهیاران هم به عنوان نماینده دولت در روستا‌ها وظیفه دارند با شناسایی افراد بیسواد در روستا‌ها بیسوادی را ریشه کن کنند یا به حداقل برسانند.
رحمان سیدیان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز هم بر جذب نیرو‌های خدماتی از سوی آموزش و پرورش برای مدارس که از مشکلات این حوزه است تاکید کرد.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی