جلسه تقدیر از اصحاب رسانه به کارزار تبلیغاتی رئیس شورا تبدیل شد

در روزی که قرار بود از یکسال فعالیت اصحاب رسانه تقدیر شود رئیس شورای شهر سقز بدون توجه به موضوع جلسه مطالبی را عنوان کرد که فرسنگها از موضوع جلسه بدور بود.

به گزارش ده نگی شار:
ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۱۸/۵/۹۷خبری در کانال تلگرامی دوغی رئیس شورای شهر سقز قرار گرفت با این مضمون که به مناسبت روز خبرنگار نشستی با اصحاب رسانه در عصرروز شنبه۲۰/۵/۹۷ در سالن جلسات شورای شهر برگزار خواهد شد.
حواشی پیام صادره جالب بود:
چرا پیام برای خبرنگاران ارسال نشده بود؟؟؟
در پایان پیام عنوان شده بود ورود برای عموم آزاد است در حالی که در متن پیام عنوان شده بود به مناسبت روز خبرنگار نشست پرسش و پاسخ با شورا برگزار میشود. حال دعوت از عموم در فضایی که بطور خوشبینانه بیش از ۵۰ نفر گنجایش ندارد علت این دعوت چه بوده است؟؟؟؟
دلیل تاخیر ۴ روزه در برگزاری مراسم چه بود؟؟؟؟
چرا وظیفه روابط عمومی را رئیس شورا شخصا برعهده گرفت؟؟؟؟
در هر حال جلسه در روز مقرر شنبه آغاز شد اما عدم حضور ۴ نفر از اعضای شورا در جلسه سوالات مبهمی را در اذهان خبرنگاران تداعی نمود که طبق اخبار منتشر شده از گروه ۷ نفره خود شورا ، اعضای شورا از عدم اطلاع سایر اعضا بجز رئیس شورا ،همچنین نحوه دعوت گلایه و تصمیم به عدم حضور در جلسه گرفته شد..
با آغاز جلسه خبرنگاران از شیوه دعوت گلایه و جویای علت عدم حضور سایر اعضا شدند.

سوالاتی که بی پاسخ ماند!!!!!!
برخلاف اخبار منتشره تعداد زیادی از سوالات مهم خبرنگاران بی پاسخ ماند و پاسخها حول سوالاتی بود که انگار از قبل جواب آنها آماده شده بود!!!(فایل صوتی موجود می باشد)
این نشست که بیشتر شبیه مناظره ضبط شده انتخاباتی بود تا نشست خبری با بیان تخلفات شورای دور قبل آغاز شد.
پوشه ای از مدارک که شامل بیش از ۵۰ صورتجلسه از ۳۰۰ صورتجلسه دور قبل شورا بود که به مخالفتهای دوغی با مصوبات عدم رسیدگی به آن از جانب فرمانداری و نماینده مجلس و ارگانهای مرتبط مربوط میشد و تا پایان جلسه چندین بار در مورد آن بحث شد.مباحثی که میبایستی از دور قبل شورا که خود نیز عضو آن بود پیگیری و رسدیگی میشد و علت پیگیری آن در این زمان جای شبهه است.

جلسه همچنان ادامه و رئیس شورا با گلایه و بیان ادعاهایی که بعضا با بزرگنمایی همراه بود از دخالتهای مسئولین عالی رتبه شهرستانی و استانی در شکایات تهدید، و ایجاد موانع برای شرکت در انتخابات مجلس سخن به میان آورد.

سخنانی که بیشتر شبیه تسویه حساب بود تا جواب به سوالات

در پاسخگویی به تعدادی از سوالات بعضا فرمایشی و صد البته نمایشی ، رد پایی از مسئولین پر نفوذ و دستهای پشت پرده ، سخن به میان می آمد .

طرح سوالاتی کاملا حاشیه ای و وقت گیرکه فقط قصد اتلاف وقت و نزدیک شدن به زمان اتمام و پایان دادن به جلسه تبلیغاتی رئیس بود.

در نهایت جلسه با گذشت ۳ ساعت و شنیدن سوالات و جوابهای تکراری و بی مورد با اهدای لوح به نمایندگی سایر اعضای شورا به خبرنگاران ، جلسه خاتمه یافت.

حال سخنی با رئیس شورای شهر سقز:

چند سوالی که اکنون نیاز به پاسخی روشن از جانب شما وجود دارد مطرح است:

علت درخواست استعفای هفته قبل شما از ریاست شورا و تنها چند روز مانده به پایان دوره ریاست شورای شهر چه بوده؟؟؟

آیا کم کاری ، ضعف مدیریتی یا ناتوانی در اجرای برنامه ها در این چند روز آخر نمود پیدا کرده است که درخواست استعفا کرده اید؟؟؟؟

آیا اگر بعد از پایان دوره ریاست مجددا کاندید ریاست شوید از همکاران خود رای خواهید آورد؟؟؟

آیا پیش کشیدن موارد گذشته که شاید حتی تخلف هم بوده در فضای کنونی جامعه و در عین حال قابلیت پیگیری از مراجع زیربط و رسانه ای کردن مواردی که چند سالی است از مختومه شدن آن میگذرد دردی از مردمی که منتظر فعالیت و کاری جدید از شما هستند دوا خواهد کرد؟؟؟؟

آیا تا زمان اعلام تخلف در شهرک بهاران توسط رسانه ها پیگیری و واکنشی از جانب شما صورت پذیرفت؟؟؟؟

آیا طبق ماده ۷۶ – اصلاحی ۱۳۸۲/۷/۶ که اعلام می کند :شوراي شهر و شهرداري وشرکتها و سازمانهاي وابسته موظفند به نحو مقتضی و در صورت امکان با راه اندازي پایگاه رایانه اي ، زمینه اطلاع عموم مردم را به طور مستمر از مصوبات ، تصمیمات ، عملکرد ، بودجه ، هزینه و درآمد خود فراهم نمایند صورت گرفته است؟؟؟؟

آیا معرفی ۱۴ نفر نیرو جهت بکارگیری طی نامه های رسمی که اکثرا با امضای شما ارسال شده است مطابق ماده ۷۴ که صراحتا اعلام میکند شورای شهر و یا هر یک از اعضا حق ندارند در نصب و عزل کارکنان شهرداری مداخله کنند و یا به آنها دستور دهند تخلف نیست؟؟؟؟؟

بحث های گاه و بی گاه شما در مورد گزارش محرمانه سازمان بازرسی درخصوص تخلفات دور قبل ، در حالی که حتی مجاز به بیان ۱ بند آن نیستید چه ارزش و وجاهتی برای خبرنگار و شهروندان دارد که کلیه حرفها و استناد خود را بصورت کاملا سربسته به آن دارید؟؟؟؟

و چندین سوال دیگر بسیار زمان بر خواهد بود…..

“عقيده‌ ”
می‌تواند عقيده‌ی من باشد،
اما “حقيقت”
نمی‌تواند حقيقت من باشد!
حقيقت متعلق به هيچ کس نيست
برای همين است که هميشه بر سر
عقيده می‌جنگند
نه بر سر حقيقت!

در جلسه با اصحاب رسانه شما ” عقاید خود را به اشتراک گذاشتید نه حقایق را”

 

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. این موضع و خاطره ای از جناب سردار دوغی موید نوع عملکردشان در شورا خواهد بود، قبل شروع تبلیغات انتخاباتی جناب دوغی با بیانیه ای صریح در تمام شبکه های مجازی و رسانه اعلام نمود که کاندیدای انتخابات نخواهد شد به خاطر اینکه خودش هم باور داشت که در دوره پیشین عملکرد مناسبی نداشته و فکر میکرد با این عملکرد قبیح وجهه انتخاباتی خود را از دست داده است عملگرد منفی ایشان تا حدی بدیهی بود که بیشتر عام و خاص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *