لاستیک بارز کردستان تعدیل نیروهایش را به شدت تکذیب کرد

لاستیک بارز کردستان به عنوان دومین طرح تولیدی بزرگ استان روز شنبه پنجم فروردین سال جاری همزمان با دومین سفر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری به کردستان با ۶ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری هزینه شده و ظرفیت ۹۶۰ شغل مستقیم به بهره برداری رسیده است.
خبری در فضای مجازی مبنی بر تعدیل ۵۰ نفر از نیروهای این طرح تولیدی منتشر شده که پیمان عزتی مدیر مجتمع لاستیک بارز کردستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تکذیب این خبر گفت: افزایش میزان اشتغالزایی در این طرح تولیدی هدف گذاری عوامل مدیریتی این مجتمع است.
وی با اشاره به اینکه این مجتمع در بخش عمرانی و نصب ماشین آلات طرح های خود را به ۲ پیمانکارشرکت سابیر و سازه صنعت کاران واگذار کرده است افزود: ماموریت این شرکت ها با تکمیل زیرساخت های مجتمع در حال اتمام بوده و تعدیل نیرو مربوط به این شرکت هاست و ربطی به کارخانه لاستیک بارز کردستان ندارد.
کارخانه لاستیک بارز کردستان بعد از پتروشیمی کردستان دومین واحد تولیدی بزرگ استان است که فعالیت خود را با تولید انواع تایرهای رادیال سواری و وانتی با ظرفیت تولید ۴۴ هزار تن در سال (۶ میلیون حلقه تایر) فعالیت خود را به صورت رسمی از پنجم فرودین سال جاری آغاز کرده است.
این واحد بزرگ صنعتی از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۸ به کردستان بود که با تلاش و همت سرمایه گذاران و حمایت و تسهیل گری مسئولان دولت تدبیر و امید در استان تکمیل شده است.
این طرح در زمینی به مساحت ۴۴ هکتار احداث شده است که ۶۵ هزار مترمربع آن فضای مورد استفاده در احداث هفت سالن تولید و انبار اختصاص یافته است.
رئیس جمهوری روز شنبه پنجم فروردین سال جاری همراه با تعدادی از وزرای کابینه به استان کردستان سفر کرده بود و در این سفر چند طرح بزرگ صنعتی، کشاورزی، انرژی و عمران به ارزش بیش از ۲۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
میزان اشتغال زایی این طرح ها ۶ هزار شغل مستقیم از جمله کارخانه های پتروشیمی کردستان، لاستیک بارز کردستان، تولیدی های کنسانتره آهن صبانور و کیمیا معادن سپاهان و کیمیا کاشت اطبا، آبگیری دو سد مخزنی چراغ ویس سقز، سد زیویه کامیاران تکمیل ۱۸٫۵ کیلومتر از کریدور شمال-جنوب کشور (مسیر سنندج-دیواندره)، تکمیل ۳۰ کیلومتر راه روستایی و تکمیل یک هزار و ۱۷۰ واحد مسکن مهر بود.
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، جمعیت کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر است که از این تعداد ۷۰٫۸ درصد در مناطق شهری و ۲۹٫۲ درصد هم در مناطق روستایی استان ساکن هستند.

 

منبع : ایرنا

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. اقا خیلی وبسایتتون عالیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی