شستشوی و ضدعفونی مستمر مخازن پسماند سطح شهر

در راستای حفظ سلامت شهروندان انجام می شود؛
شستشوی و ضدعفونی مستمر مخازن پسماند سطح شهر

شهرداری سقز با توجه به گرمای شدید هوا و افزایش تخمیر زباله های ذخیره شده در داخل مخازن و جلوگیری از مشکلات ناشی از این امر، مخازن پسماند سطح شهر را به صورت مستمر شستشو و با مواد ضدعفونی کننده گندزدایی می کند.

با توجه به گرمای شدید هوا و افزایش سرعت تخمیر در زباله های ذخیره شده در داخل مخازن پسماند و در نتیجه تولید بوی تند و آزار دهنده برای شهروندان و همچنین برای جلوگیری از پراکندگی مواد آلوده و میکروبی، شیوع بیماری ها و حفظ سلامت شهروندان و بهداشت محیط شهری، شهرداری سقز نسبت به نظافت و شستشوی مستمر مخازن پسماند اقدام نموده است.

در این راستا بیش از ۶۰۰ مخزن زباله مکانیزه در سطح شهر با استفاده از خودروی مکانیزه شستشوی مخازن زباله، شستشو و با مواد ضد عفونی کننده سود سوزآور (NaOh) گندزدایی و جهت رفع بوی بد زیر این مخازن پسماند گوگرد (S2) پاشی می شوند.

خاطر نشان می سازد که یکی از مشکلات اصلی که الان در زمینه پسماند وجود دارد، عدم رعایت توزیع کنندگان مرغ زنده می باشد که با ریختن خونابه و پسماندهای مرغ در داخل مخازن پسماند موجب ایجاد آلودگی، بوی بد پسماند، مزاحمت و خطر جدی برای سلامت شهروندان و همچنین چند برابر نمودن بار امور کارکنان زحمت کش حوزه خدمات شهری و تنظیف شهری شده است.

این پسماندها از نوع پسماندهای ویژه کشاورزی بوده و جهت جلوگیری از تولید هر گونه آلودگی باید با روش خاصی دفع و دفن شوند و اگر هم در مخازن پسماند قرار داده شود، باید بدون خونابه و پسماند گوشت آن نیز در داخل پلاستیک های سیاه و ضخیم با درب بسته باشد. لذا با توجه به ضرورت قضیه روش اجرایی کنترل این موضوع نیز توسط کارشناسان مربوطه برنامه ریزی گردیده که در آینده ای نزدیک توسط واحد پسماند شهرداری سقز اجرایی خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی