تصویب سند توسعه کردستان توسط هیات دولت

سند توسعه استان کردستان با اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان به تصویب هیئت دولت رسیده است.
به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کردستان، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی با بیان اینکه سند توسعه استان با ۲۱ بند در حوزه های کشاورزی ، صنعتی ، عمرانی و اجتماعی به تصویب هیئت دولت رسیده است گفت : جذب ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار این سند نیازمند عزم جدی مدیران دولتی است.تصویب سند توسعه کردستان
نماینده مردم شهرستانهای سنندج ، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین دغدغه های استان را وضعیت راه ها عنوان کرد و افزود : ۱۷۵ کیلومتر از کریدور شمال به جنوب در کردستان قرار گرفته است که پیش بینی می شود تا ۲ سال آینده به بهره برداری برسد.
سید مهدی فرشادان که با خبرنگاران سخن می گفت از جذب بودجه ۱۴۰ میلیارد تومانی برای راه آهن همدان سنندج در بودجه ۹۶ خبر داد و گفت : این پروژه هم در ۳قطعه تحویل پیمانکار شده است.
وی یکی از مشکلات اساسی استان را عدم تخصیص مناسب آب خصوصا به بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود : در حال حاضر ۳۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان آبی است که این مقدار باید به ۲۴۰ هزار هکتار برسد.
رئیس مجمع نمایندگان استان یکی از ضرورتهای استان را مدیران کارآمد وجهادی عنوان کرد و گفت با ید تلاش کرد مسولیتها به نیروهای کارامد و توانمند سپرده شود .
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از روند جذب سرمایه در استان انتقاد کرد و گفت باید مجوزها در کمترین زمان ممکن صادر شود تا سرمایه داران برای سرمایه گذاری از اطمینان خاطر برخوردار شوند.
سیدمهدی فرشادان کلنگ زنی شهرک صنعتی شماره چهار در سنندج با زیربنای ۱۰ هکتار را از دیگر مواردی عنوان کرد که می تواند به رونق فضای کسب و کار کمک کند.
وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت منطقه آزاد تجاری و صنعتی بانه مریوان هم گفت : با رایزنی های که با نمایندگان استانهای همجوار انجام داده ایم امیدواریم بتوانیم این طرح را در مجلس به تصویب برسانیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در پایان این نشست خبری گفت : نمایندگان استان در مجلس با همفکری و همگرایی به دنبال توسعه و حل مشکلات اساسی استان ازجمله بیکاری وعدم توسعه یافتگی هستند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی