نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه صاحب برگزیدگان خود را شناخت

نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه صاحب برگزیدگان خود را شناخت

با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه صاحب به کار خود پایان داد.

روز دوشنبه ۲۱شهریور ماه ۱۴۰۱ هم‌زمان با روز ملی سینما با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان عرصه فیلم کوتاه، برگزیدگان بخش های مختلف نخستین جشنواره فیلم کوتاه صاحب با داوری ابراهیم سعیدی، کاوه مظاهری، و سالم صلواتی، معرفی و تجلیل شدند.

در بخش فیلمبرداری از میان کاندیداهای این بخش نوید زارع تصویر بردار فیلم ۳۰۳۳، حمید قوامی تصویر بردار فیلم دستور و وریا گلزاریان تصویر بردار فیلم بابردوو؛ جایزه بهترین فیلمبرداری شامل لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به حمید قوامی تصویربردار فیلم دستور از سنندج اهدا شد.

در بخش تدوین از میان ۳ کاندیدای این بخش، لقمان سخنور تدوینگر فیلم دستور، توفیق امانی تدوینگر فیلم زلزله‌ بدون ریشتر و آزاد صادقی تدوینگر فیلم۳.۳۳ دقیقه؛ جایزه بهترین تدوین شامل لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به توفیق امانی تدوینگر فیلم زلزله بدون ریشتر از سنندج رسید

در بخش فیلمنامه نویسی از بین کاندیداهای این بخش، جایزه بهترین فیلمنامه نویسی شامل لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به فیلمنامه فیلم خولانه وه به کارگردانی هژیر اسعدی اهدا شد.

در بخش بهترین کارگردانی نیز هیات داوران از بین۳ کاندیدای معرفی شده این بخش؛ جایزه بهترین کارگردانی شامل لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به آزاد صادقی کارگردان فیلم ۳.۳۳ اهدا نمود.

در بخش بهترین دستاورد فنی هنری، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال به محمد احمدی برای جلوه های ویژه فیلم ۳.۳۳ دقیقه رسید.

دربخش بهترین فیلم مستند، از بین ۳ کاندیدای این بخش شامل کاک ایرح به کارگردانی جمشید فرجوند فردا از بیجار، زلزله‌ بدون ریشتر به کارگردانی فزید نیکخواه از مریوان و زندگی بدون آرشیو به کارگردانی برهان احمدی از سنندج؛ جایزه بهترین فیلم مستند شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به فیلم کاک ایرج به کارگردانی جدید فرجوند فردا از بیجار اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم پویا نمایی از میان ۳ اثر بالانس و پژواک به کارگردانی بارزان رستمی و فیلم خولانه وه به کارگردانی هژیر اسعدی؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ۵۰ میلیون ریال به فیلم خولانه وه به کارگردانی هژیر اسعدی اهدا گردید.

در بخش بهترین فیلم داستانی، از بین ۴ اثر معرفی شده این بخش؛ جایزه بهترین فیلم شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به فیلم دستور به کارگردانی فرشید عبدی از سنندج رسید.

در بخش بهترین فیلم اولی، از میان ۴ کاندیدای جشنواره؛ تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به فیلم شاهد اثر گلستان منصوری از سنندج اهدا شد.

در این جشنواره جایزه ویژه دبیر جشنواره شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به فیلم چاوی نان به کارگردانی خالد فرج زاده و جایزه ویژه حوزه هنری استان کوردستان به فیلم سه روک به کارگردانی ژیوار فرج زاده از صاحب اهدا شد.

همچنین از طراح سایت و طراح پوستر جشنواره نیز با اهدای لوح تقدیر، تجلیل گردید.

نخستین جشنواره فیلم کوتاه صاحب از ۱۹ نا ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۱ با حضور ۳۲ فیلم راه یافته به بخش نهایی در پارک کانی گومه شهر صاحب برگزار شد/سقزرووداو

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی