امیدواری خبرنگاران سقزی به راه اندازی نمایندگی خانه مطبوعات در این شهرستان

 

در نشست جمعی از مسئولین استانی در سقز و جلسه با خبرنگاران ، مسائل و مشکلات حوزه رسانه در سقز و درخواست این شهرستان برای ایجاد نمایندگی خانه مطبوعات مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ده نگی شار:

روز گذشته و با حضور مدیر خانه مطبوعات و رسانه های ایران و مسئول رسانه های اداره کل فرهنگ و ارشاد کوردستان در سقز پیرامون راه اندازی نمایندگی خانه مطبوعات در دومین شهر استان جلسه ای با حضور خبرنگاران سقزی در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز برگزار گردید.
در ابتدای جلسه فردین کمانگر مدیر خانه مطبوعات و رسانه های ایران در سخنانی از نقش موثر رسانه ها در بیان مشکلات و موضوعات مهم جامعه به شیوه صحیح و بدور از جناح بندی و یکجانبه گرایانه تاکید کرد و گفت: بیان نقد و پوشش اخبار در خصوص مشکلات جامعه همواره باید با بیان راهکارها و پیشنهادهای سازنده باشد و خبرنگاران باید به این نکته توجه داشته باشند .
کمانگر افزود : با توجه به شرایط کنونی و نفوذ رسانه های الکترونیک در میان خانواده ، اخبار باید بصورت دقیق و موثق در اختیار مخاطبین و نکات مثبت جامعه نیز مورد توجه قرار گیرد .
فردین کمانگر درخصوص ساماندهی و حل مشکلات خبرنگان گفت:
خانه مطبوعات وظیفه حمایت از خبرنگاران را در حوزه های مختلفی همچون کمک به ارتقای سطح کمی و کیفی مطبوعات و افزایش استانداردهای کار خبری و اطلاع رسانی کشور از طریق حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی، بهبود وضع اقتصادی، اجتماعی، توسعه دانش فنی و امنیت شغلی ـ حرفه‌ای اصحاب جراید و شناسایی امکانات بالقوه و بهره گیری از افکار،‌ اندیشه ، تجارب و اراده جمعی اصحاب مطبوعات و فعالان این عرصه برشمرد و افزود: تمام تلاش خانه مطبوعات رفع موانع و مشکلات اصحاب رسانه در چارچوب های تعریف شده برای خانه مطبوعات و در حد توان این خانه است.
در ادامه جلسه مسئول رسانه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوردستان با مثبت خواندن ظرفیت شهرستان سقز در حوزه رسانه و تعدد بالای خبرنگاران فعال و صاحب نظر در این عرصه ، حمایت کامل آن واحد و همچنین خانه مطبوعات استان از خبرنگاران سقزی را اعلام و افزود: برای اولین بار در سطح استان و همچنین استانهای همجوار است که بجز مرکز استان در شهرستانی دیگر درخواست نمایندگی دفتر خانه مطبوعات راه اندازی شود و البته این درخواست با پیگیری و خواست اصحاب رسانه این شهرستان دنبال شده است که جای تقدیر و خوشحالی است.
رئیس اداره ارشاد سقز نیز در سخنانی با حمایت از راه اندازی نمایندگی خانه مطبوعات در سقز ، از حمایت آن اداره از اصحاب رسانه و پیگیری و کمک به ایجاد نمایندگی خانه مطبوعات به جهت رفع مشکلات صنفی خبرنگاران خبر داد.
در پایان جلسه خبرنگاران سقزی نیز به بیان مشکلات حوزه کاری خود و تسریع در راه اندازی دفتر نمایندگی خانه مطبوعات در این شهرستان تاکید کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی