جان باختن تعدادی از هموطنان دل همه مردم را به درد آورد

ماموستا سیدحسین حسینی در خطبه‌های امروز جمعه شهر سقز با تسلیت جان باختن تعدادی از شهروندان استان در حادثه دلخراش برخورد تانکر نفتکش با اتوبوس مسافربری در سنندج، این حادثه ناگوار را به خانواده‌های این عزیزان تسلیت گفت و از خداوند برای بازماندگان صبر جمیل و برای رفتگان این حادثه هم علو درجات را از خداوند مسئلت کرد.

امام جمعه سقز با اشاره به اینکه همه ما روزی به دیار باقی خواهیم رفت، از مسئولان خواست در راستای رسیدگی به خانواده جان باختگان این حادثه تلاش کنند.

ماموستا حسینی ادامه داد: خداوند بزرگ همواره مومنان را به تسلیم شدن در برابر اراده الهی سفارش فرموده است و بی‌گمان افرادی که در برابر مشکلات و قضا و قدر پروردگار قانع هستند پاداش خداوند را در روز جزا دریافت خواهند کرد.

امام جمعه سقز سپس به نزدیک بودن مناسک حج اشاره کرد و گفت: حج رفتن بر مومنی که دارای توان مالی و حلال است واجب شده است و باید انسان مسلمان این فریضه الهی را بجای آورد تا رستگار هر دو جهان شود.

خطیب جمعه سقز افزود: افرادی که به این سفر معنوی می روند باید از کسانی که به هر نوعی با آنان دلخوری داشته اند طلب حلالیت کنند تا حج آنان مورد قبول پروردگار هستی قرار گیرد.

وی در ادامه خطبه‌های نماز با اشاره به اینکه فرد مسلمان باید در هر جا و هر لحظه‌ای خداوند را ناظر بر اعمال و کردار خود بداند، بر بهره‌گیری از دستورات الهی و دینی برا ی ادامه یک زندگی پاک و آرام تاکید کرد.

حسینی سپس ادامه داد: دسنگیری از نیازمندان واقعی جامعه بر هر فرد مسلمان که توانایی مالی دارد واجب شده است و باید همه خود را در برابر افرادی که نیازمند هستند مسئول بدانند و در جهت یاری رساندن به آنان اقدام کند.

نماز جمعه شهر صاحب هم به امامت حاج ماموستا ملاغفور مصونی اقامه شد.

امام جمعه موقت شهر صاحب هم در آغاز خطبه‌های نماز با تسلیت از دست دادن تعدادی از هم استانی هایمان در حادثه تصادف اتوبوس و تانکر حامل مواد سوختنی در سنندج، گفت: این حادثه دلخراش موجب تاسف فراوان مردم شد و همه خود را در این حادثه داغدار می‌دانند.

وی برای جان باختگان این حادثه دلخراش از خداوند بزرگ بهشت برین را مسئلت و برای خانواده‌های این سفر کردگان هم صبر درخواست کرد.

امام جمعه موقت شهر صاحب سپس با توصیه به مسلمانان برای رعایت اصول اسلامی بر اجرای فرامین الهی تاکید کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی