شوراها از سياسى كارى پرهیز کنند

بهمن مرادنيا در همايش روز ملى شوراهاى اسلامى ضمن تبريك اين روز و ساير مناسبت هاى اين ايام و اعياد شعبانيه، اظهار داشت: همه ما خواستار حل و فصل مشكلات موجود هستيم اما همه مى دانيم كه محدوديت ها و مشكلاتى وجود دارد كه بايد با مديريت، رفع شود.
وى خاطرنشان كرد: مديريت براى روزهاى سخت است، در روزهاى سهل و آسان مديريت راحت است اما مدير توانمند بايد بتواند روزهاى سخت را به سلامت پشت سر بگذارد.
مرادنيا افزود: مشكلات مطرح شده قابل قبول است اما بخشى از آنها با همفكرى و همكارى قابل حل و فصل است.
استاندار با انتقاد از اينكه گاهى شوراها سياسى كارى مى كنند، از اعضاى شوراهاى اسلامى شهرها و روستاهاى استان خواست از پرداختن به حاشيه ها و سياسى كارى بپرهيزند و با همكارى و همفكرى براى حل و فصل مشكلات تلاش كنند.
وى پرداختن بيش از حد به برخى مطالب و تكرار مكرر آنها را موجب ايجاد نااميدى در جامعه و از بين رفتن روح خلاقيت دانست و خاطرنشان كرد: اين مشكلات در همه جاى كشور به نسبت هاى محتلف وجود دارد اما امروز جامعه نيازمند اميد و تلاش است.
مرادنيا اضافه كرد: شما منتخب مردم هستيد و مردم از شما نمى پذيرند برخى مسائل سياسى را در شورا دنبال كنيد، فلسفه شوراها پيگيرى مشكلات مردم است.
كمك ١٢٠ ميليار تومانى به سهردارى هاى استان
وى در ادامه با اشاره به كمك ١٢٠ ميليارد تومانى به شهردارى هاى استان از محل ارزش افزوده، خواستار پيگيرى محل هزينه كرد اين كمك ها شد و تاكيد كرد: شهردارى ها بايد بتوانند هزينه هاى جارى و پرسنلى خود را تامين كنند و اين مبالغ را صرف امور عمرانى نمايند.
استاندار به موضوع طلب شهردارى ها از دستگاه هاى اجرايى نيز اشاره و اذعان داشت: با ارائه ارقام واقعى از سوى شهردارى ها راه حلى براى پرادخت اين بدهى ها پيدا خواهيم كرد.
مرز بسته نيست
يكى ديگر از مشكلات مطرح شده از سوى اعضاى شوراها، بسته بودن مرز بود كه مرادنيا در اين خصوص با اشاره به اينكه بخشى از مشكلات استان بحران واحدهاى توليدى و بيكارى است و بخشى ديگر معيشت مرزنشينان، افزود: مرزها بسته نيست؛دولت درصدد برآمده واردات را ساماندهى كند اما تجار شرايط فعلى را به نفع خود نمى دانند و در گمركات اظهار نمى كنند و با توجه به عدم فعاليت سيستم، مى گويند مرز بسته است.
وى افزود با توجه به اينكه معيشت شهرهاى بانه، مريوان، سقز و سروآباد به مرز وابسته است بايد تصميمى اتخاذ شود كه آنها هم متضرر نشوند، در جلسه هيات دولت نيز تصميم بر اين شد بخشى از محدوديت ها به صورت مقطعى برداشته شود.
شوراها پتانسيلى در اختيار مردم و دستگاه ها
استاندار كردستان در بخش ديگرى از سخنان خود، بر لزوم شورا باورى مديران تاكيد كرد و گفت: دولت براى برگزارى انتخابات شوراها وقت و هزينه صرف مى كند و آنها در انتخاب شهردار نقش اساسى دارند.
وى شوراها را ظرفيت و پتانسيلى براى يارى رساندن به مردم و دستگاه ها عنوان كرد و از فرمانداران خواست ارتباط بيشترى با شوراها داشته باشند.
نامساعد بودن راه ها و جاده هاى استان، آبرسانى به روستاها، نداشتن دفتر كار برخى شوراها و … بخش ديگرى از مشكلات مطرح شده از سوى اعضاى شوراى شوراهاى شهر و روستاهاى استان بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ورزشی

تبلیغ

اجتماعی

جهانی